פו"פ שלישי מהשמש: 01X1: A Klingon Opera הערה (כמו תמיד...): 1. למי שמנסה להבין 'מה שנון בכלל בכתורת הזו ומה הקשר?' שידע, שפשוט לא מצאתי שם מתאים בעברית שמתקשר למושג 'קפטן פרוטון', אז פשוט לקחתי סידרה אחרת - מפגשים מהסוג האישי, ושיני את המוזיקה זה הכל... [כן, גם לי לקח זמן לתפוס... "פריד רוק"... "פירד פופ"..."פופ זה גם פנויים פנויות"...."פירד זה גם מפגש שלישי"...."וזה מתקשר לסדרת מד"ב"......"יו..איזה שנון אני כאילו?"...] 2. דבר נוסף, למי ששואל את עצמכו בכלל 'מה הקשר בין מה שכתוב להלן למפגש בכלל??' שידע משו קצת לפני, סיפורי וסיכומי המפגשים שלי לא באים בד"כ רק כדי 'להעביר את החוויה המפגשית הגבוהה והכוללת' - אלא יותר פשוט 'לתת לי איזה שהוא דחף לכתוב משו...' - אז מה שאני עושה זה פשוט כותב.. או יותר נכון, 'כותב מה שאני כותב' ומקשיר אותו איך שהוא למפגש...... ואם זה מפריע לכם - זה בסדר... יש סוגיות בגמרא שהקשר בניהם ה-ר-ב-ה יותר רעוע... אז היה לי (יותר נכון 'יש לי') מורה טוב לעניין... ((-: אז קחו את זה קודם כסיפור, אח"כ כסיכום... 3. הסיפור הזה גם, כמו סיפורים אחרים, ובסימן הגדתות ומדרשים בגמויירא, מלא בE-Aיילו רמיזות ושנינויות שלקוחות מהתאים הכי אפורים הכי משוגעים ומטורפים במוח שלי... הפעם, זה יהיה קשור קצת לסיי-פיי, אקא, מדע בדיוני, ואם נהיה מדוייקים, מסע בין כוכבים... אולי קצת פה ושם גם אסימוב ולארי ניבן וכו' אבל בעקרון זה... אל תתיאשו עם לא הבנתם 'מה מצחיק פה'... כי - א'. זה לא תמיד חייב להיות מצחיק...... אחרי הכל אני לא בדיוק טיפוס בדחני ומצחיק עם כל הכבוד... ב. זה רק מראה שאתם לא הכי שרופים על מדע בדיוני בכלל ומסע בין כוכבים בפרט.... (דבר שהוא, כד.א., ב-ע-י-ה.. אבל נוותר לכם הפעם....) קורה שלא מבינים... לא נורא... לפחות תסמכו על זה ש'אילו הייתם מבינים - אז הייתם צוחקים...' (או שלא....) אז עכשיו שסיימנו, ובסימן 'לייליי אווי יווויי יו יוווייי' או שאר ניגוני קר-לי-בכי בסגנון 'ירמיהו', נתחיל בסיפור....... 5....4....3....2....1........0!!!! (בום?) "… Songs will be sang about this day…" – General Mortok' - המפקד, הנה הגענו כעת למערכת השמש הנקראת "השומר". ('אוריון' בלעז..) - מצויין, סגן, קחינא את ספינת-חללנו חוץ מן מהירות 'חלל גבוה'. - כן, סיר. - סיר? וכי מדוע תיקראני ככירה אשר על הגז ולא כשמי האמיתי? - רוב סליחות והתנצליויות, המפקד, ולו לרגע קט נשכחה מעצמיות זכרוני שכן אנו נמצאים באותה גירסא המדובבת והמתורגמת של 'מסלול כוכבי'... שמא עלי להורות לבימאי לזעוק את זעקת ה'חתוך!' יען כי נצטרכנו להתחיל זה ה'מיקטע' מבראשית? - אין זה יהיה מן הצורך, ברם שטעיונות כשם אלו, בל יחזורנא בעתיד הרחוק כקרוב. - כמובן, מחב...אה..אילפא...אה..המפקד. - קפיטאן, שמא אוכל לשאול קטנה זו השאלה? - כמובן, יועץ, שאל בני ותה עם תוספת נענע. - כמה סוכר? - שתיים. אחד קפה, אם אפשר, שכן יום יפה הוא זה. - אכן אכן, סימן טוב ואף מזל טוב יהא לנו... - ובכן, שאלתך? - ברצוני לשאול, אולי לתהות, בפני מרשי, מפקדי ומנהיגי, למטרה של מעשינו כמעשינו כבכך. - אוכל רק לענותך כשם שאותה נערת-בורג-החוזרת-בתשובה הידועה בשמה 'שבת תשיעיות' היתה עונה לשאלות כשם אלו - 'אנא הבהר'. ('קליריפיי' בלעז) - האוכל לדבר בחופשיות המפקד? יען כי אוכל שמש בשפה עתיקת הימים, אותה שנשכחה לפני מאות בשנים, זו שהיתה ידועה בפי כל 'סלנג'? - אמר הקפטינאי: דבר כוואת נפשך. - ובכן... רציתי לשאול המפקד...אה... למה אנחנו מדברים נורא מוזר? מה, אנחנו מנסים לצחוק על התירגום הגרוע של מסעביןכוכבים לעיברית? ויכולנו כבר לדבר ב'יודאית' [=מהסוף להתחלה בלעז] היה כבר יותר פשוט... - אכן יש אמת ברי וברי בדבריך, יועץ, ואם אשתמש בשפתך ומלותיך אוסיף - 'ת'צודק בהחלט'. שכן, 'אין לי שמן של מוסך למה אנחנו מדברים ככה...' ונראה שכך מן ציור מוחו של כותב הפרק, כה דבר נדבר... - המפקד! ראה, על החלון! שם מן ההיבהוהים הנוצצים! - נכון, צוער, אכן נראה הדבר כהודעה היורדת לנו מן המערכת! .... וירד חלון הודעה ומודעה במרכזו של מסך, וישאל את מפקד הספינה ויאמר: "התרצה לשנות את שפת קידוד זה הפרק?" ואחריו ירדו שתי התשובות הנבחרות - הימנית 'אכן, מה' הדבר'. והימנית קיצונית - 'כלל וכלל, לעזה ויריחו תחילה.'.... מה יבחר אותו קפיטן, סיר ומפקד? היבחר בחיוב, שמא בשלילה? ומהו באמת ה'מסר' החבוי, כמאמר אורי אורבך, בסיפור מוזר זה??? כל זאת ועוד... TO B CONTINUUE....