בס"ד אל"ף בי"ת לקראת חג הפסח... אבק - למה המציאו אותו בכלל???? אחרי החגים - הביטוי הנפוץ מכל אדם בארץ, כשהוא מנסה לומר לעולם לא, אבל לא נעים… בין הזמנים - הזמן בו הבייני"ש הישראלי המצוי מחפש את עצמו ברחבי הארץ… (למאי נפקא מינא? ירושלים…) גמל מודל 1300 לפנה"ס - עם שני מושבים, מנוע רב עוצמה 1 כוח גמל המעניק חווית נהיגה מפנקת וביצועים מושלמים, מושכות הילוכים ידניים, מרכז נעילה מרכזית, מראות צד ו4 כיווני אוויר פתוחים, אנטנה + 2 רמקוליים + הכנה לרדיו עם חיבור לרדיו "קול ישראל", תא מטען גדול במיוחד, כרית אוויר לנהג ולנוסע... מערכת בלמים ABC ובקיצור המשפחתית המושלמת בעיצוב ובבטיחות עכשיו במדברי התצוגה! דייי! - אוף זה לא נגמר! כמה אפשר??? דודים ודודות- אם אתה פחות מגיל 7 נדפקת, צפה למתיחת פנים… הגדה - הספר האוטוביוגרפי של עם ישראל, שלא ניתן להשיג בחנויות, אז צלצלו לרחמים... ופלים - שארית הפליטה מפורים ומשאר השנה (כל אחד כפי דייטו) שתמיד מוצאים במקומות מוזרים... "ואוו, איך החדר כל כך נקי"- ציטוט מפי אימא שהבן שלה 'עבד עליה' ודחף הכל לארון, מתחת למיטה, וכל מה שכבר אפשר… זבל - הדבר שלא מפסיק לצאת מהבית!!! כמה טוב שיש פסח... חשבונות הזמן - המקצוע שפתאום כולם מצטיינים בו, ונגמר במהירות... במיוחד שעושים הפסקה... חזרות- הדבר שבייני"ש שואף לעשות אותו, בשלל ספריו… ומשום מה… טוב, תיראו אני גם מנקה וגם מצפה לנוח מתישהו עד לגיוס… (שנאמר: "עד מתי מרץ 04? מתים להשתחרר!!!) יום שלישי - היום שאחרי... כאבי גב - תופעות לוואי הנגרמות עקב אימוץ כרוני של כל הגוף במאבק אחרי גרגירי האבק... לא הספקתי כלום - המשפט המסכם כמה שניות לפני שאימא באה לבדוק מה קורה אצל כל אחד בחדר... מחבת וסירים - הדבר השני הכי עסוק לפני ליל הסדר... (עצה- לא מומלץ להתקרב אליהם כשהם קצת חמים... שנאמר: "אל תדליק אותי"…) מסמכים - שם כולל למכתבים, הזמנות, דפים, מסלולים, תמונות וכל מיני מרעין בישין המתגלים מחדש בחג הפסח/ עושים בהם סוף סוף סדר אחרי שנה שלמה, ושוקעים בהם... איזו נוסטלגיה... נקי - הכל יחסי... "סנו" - יד ימיננו. עוזרת - הדבר שכולם מחפשים בנרות. פינות - המקומות שבשבילן היה צורך לרזות כל השנה. צלקות - תזכורת לעבודה הקשה כפי שהן מתבטאות בכפות הידיים... קניות - עיין ערך נשים ("זהו מצרך בסיסי לחג, לא?...") קטניות - התענוג של כל ספרדי ליד אשכנזי… רעב - התחושה המככבת שתמיד תמיד שווה לחכות בשבילה... :) שולחן ליל הסדר - הסעודה שנגמרת כל כך מהר ובשבילה קורעים ת'נשמה!!! תמיד נשאר כוח בסוף לחפש את האפיקומן, למרות שבגילי המשחק מכור מראש… א-ו-ף! זה לא פייר! פסח מהנה...חחחח נ.ב: לכל השואלים/ות זו יצירה מקורית שלי... ;)