יקירתי,
לפעמים אני מרגיש מוזר, הרגשה שאני "מת" לכתוב משהו, בשבילך, בשבילי, בשביל לא יודע מי.. אבל אני לא יודע מה! חשבתי לכתוב לך על שני פרפרים לבנים מרפרפים על דשא ירוק, ועל עט ירוק שכותב על שני פרפרים על דף לבן.. ועל בתים לבנים עם גגות אדומים, ועורב שחור שצועק..קרע.. קרע.. קרע.. ועל תכול שמיים ריקים מענן, ויערות... קבוצות עצים הנפרשות מקצה האופק לקצה השני. ועל חייל ירוק בעמדה ירוקה, כותב בעט ירוק על דף לבן, את כל הדברים הצבעוניים שעיניו רואות. ועל מחשבות... עלי, עלייך, על העולם הסובב אותנו, ועלינו מסתובבים בעולם. על מריבות והשלמות והשתלמויות והתגפפויות והתעלסויות והתלמדויות והבנות ומסקנות והתלבטויות והתלחששויות והתגוששויות ואבהביות ונשיקות, וחיבוקים. ועל כל מיני דברים. והנה אני עומד ומחשבותי עומדות דום. ואני מרים ראשי ומביט על הסובב אותי, על שדות בור ושדות ניר, על שדה פפריקה שלפני שבוע נקצר.. ועל שדות חול, בהם אשתדל לא לטמון ת´ראש. וגושי פלדה ממולי ומימיני, ואנשים ירוקים עליהם. ומתחתי, אנשים ירוקים הולכים, וצריפים לבנים ואנשים ירוקים בתוכם. ועל אותו חייל בתצפית שמרוקן מחשבותיו מדברי הבל... ומשקיע מחשבתו בעיקר. ואין עיקרו של אדם אלא בדבר המטרידו על הלב. שהלה והמחשבות קשורים בחוט בל נראה, שאין אדם הצליח לגלותו. ודבר ידוע הוא שהלב מוטרד.. עוסקת מחשבתו בעניין טרדתו. ועיקר מחשבותיו של אותה צפרדע ירוקה, היא בנסיכתו המרוחקת ממנו במרחק העולה על מרחק החיבוק, ואפילו  אלף צפרדעים האוחזים כף רגל אל כף יד לא ייצלחו מרחק זה. וקופץ לו הצפרדע אנה ואנה, משוטט במחשבותיו על למה ולמה... על מה חמצו פניה של נסיכתו, ועל מה נשמע נשמע קולה כקול חברו השבלול. האם הפכה נסיכתו לשבלול? והשתבללה לה בקונכייתה? זאת,לעולם לא יידע... רק חבל שאיני לידה לתת לה נשיקה... ואולי... אם אציע לה עוגה... עוגת אהבה מתובלת בנשיקה, וככתר אשים לה מלמעלה... את ליבי, כדובדבן בראש הר קצפת. ואולי פשוט אגיד לה את שרוחש ליבי... איך לוחש ליבי מצטער, אם חברי לגוף עשו מעשה, ופגעו בנסיכתי. ושוב עמדו מחשבות החייל דום. ושוב נשא מבטו והרים ראשו. אך... אבי כל הצפרדעים וכל הנסיכות, לו רק היה יכול לב קיפוד, להבין לפרפריתו... ואולי זוהי רק תקופה של זמן... עד תעבור רוח השבלוליות מעל הפרפרית, ותחזור להצמיח כנפיים לבנות... ובינתיים, עומד לו חייל ירוק, וכותב בעט ירוק על דף לבן, את סדר הדברים של האנשים הירוקים...                                           שלך... חייל ירוק ומתגעגע..