פרולוג: "הנה על גב סרקופג עתיק חוללו הן ללא שמץ גוף שלש עלמות במחול אפוף העלו עשן וקטורה הטילו גורל ללא מורא מי לבדידות ומי לאהבה מי לשאת חן ומי לאכזבה" "מצטערת אבל זה לא ילך בינינו" אמרה והוסיפה: "היה נעים מאוד, אבל השנה אני רוצה להיות לבד" ובזאת הסתיימה תשובתה של הנערה שיצאתי אתה לדייט לפני כיומיים. סימנתי את הספרה עשרים וחמש ברשימת הדייטים שהיו לי עד כה והמשכתי הלאה לכיוון מיטתי, שם נשכבתי פרקדן וחשבתי בחשש, נו מה יהיה הסוף! אני לא עובר את השלוש...(שלש פגישות) לאחר כשבוע נזדמן לי להכיר נערה חביבה ולהזמין אותה לפגישה במסעדה בקניון הגדול. במבט ראשון לא התאכזבתי, היא נראתה טוב והייתה קלת שיחה ונעימה, ישבנו בבית הקפה והעברנו את הזמן בנעימותא ובבדיחותא. נפרדנו והיא נשארה על מנת לסדר את תיקה מן השמונצס שנתקעו שם במשך כשבוע... פסעתי בהמשך הקומה ולפתע נזכרתי כי שכחתי את העט שלי על השולחן. מיהרתי לחזור לשם ובעודי עושה דרכי אל השולחן, ובעודי נמצא בקרן הקיר הצופה, שמעתי שיחה מוזרה בה הייתה מוערבת הנערה ! הצצתי וראיתי אדם גבוה מאוד בעל כובע מגבעת אפור וחליפה אפורה שאינה מצויה במקומותינו. הוא דיבר במבטא מוזר ושוחח עם הנערה -ואודותיי!!! "תשמעי, אל תיפגשי עם הבחור הזה פעם נוספת, תגידי לו שזה מבוטל" "אבל למה? עושה רושם שהוא מאוד נחמד!" קחי את המעטפה הזאת ותספרי את השטרות, זה יפצה אותך!" "אתה ממש מוזר אדוני, מה הסיבה שלך?" "יש לי סיבה מאוד חשובה במקום שממנו שלחו אותי,זהו אינטרס עליון !" הוסיף במבטאו המוזר. הנערה ספרה את השטרות, מזוית עיני ראיתי שהיא מכניסה אותם למקטורן שלה ופוסעת החוצה. האיש המוזר נעלם מעבר לפינה. למחרת התקשרתי לתומי אל הנערה ושמעתי ממנה: "מצטערת, אבל זה לא ילך בינינו,היה נעים מאוד, אבל עשיתי את השיקול שלי" מעניין איזה שיקול... גיחכתי בציניות וניתקתי את השיחה. יא ריבונו! חשבתי בחלחלה, מעניין כמה נערות מן הדייטים נפגשו עם האיש האפור! ומה כבר יכול להיות האינטרס שלו! כמה כסף נתן להם!...ולמה נטפל רק אליי ! לאחר כחודש הכרתי שוב בחורה נחמדה ונדברנו להיפגש. כשהסתיימה הפגישה,לעת ערב, ליוויתי אותה ליתר ביטחון לביתה ווידאתי שהיא עולה במדרגות הישר לקומה ג', הקומה שבה גרה. ליתר ביטחון ערכתי סיבוב רגלי מסביב לביתה ווידאתי שאין שום לובש אפורים המשרך דרכו ומזימותיו אל הסביבה. לאחר כעשר דקות ניגשתי אל גרם המדרגות העולה אל ביתה והנה ראיתי מעטפה המציצה מתיבת הדואר של דירתה. המעטפה הייתה חשודה בעיניי, שלחתי את ידי ושליתי אותה. היא הייתה מודבקת באופן טרי ביותר וממוענת לנערה עצמה. פתחתי. היו שם עשר שטרות בני מאה שקלים -סכום מפואר ויפה שיכול לגרום כמעט לכל בחורה לעשות את "השיקול שלה" ובייחוד לאחר דייט חפיף בן שעה... במעטפה היה פתק קלף עור, בראש הפתק כתובת ביוונית ולמטה הוראות פעולה בעברית וחץ- חצו של קופידון בתחתית. הכנסתי את המעטפה רבת המוזמנים בכיסי ואמרתי כי עתה יהיה לי מפגש שני מוצלח וגם כסף די הצורך בכדי להזמין את הנערה למסעדה מפוארת. יצאתי מן הבניין ולפתע ראיתי אותו! את האיש במגבעת האפורה! הוא ידע את שעשיתי, וזעם ! הוא פלט מפיו קללה יוונית שלא הבנתי אותה, אך בה היו הרבה מן האותיות ס'. לפתע נעלם בענן צהוב של אבק, לרגע רווח לי, אך מיד הופיע הוא, בלבוש עתיק וקלאסי חושף גוף בעל שרירים חטובים ושריון מתכת, כעין דמות על מן המיתולוגיה היוונית אשר מופיעה על שברי חרס. בעברית במבטא יווני כמו של סלומו קארסטיקה צעק ורשף לעברי: "במופלא ממך אל תדרוש! " והוא הוצא חרב מתכת מלווה במבט מאיים ופסע לכיווני, נתמלאתי פחד וחלחלה ! הקצתי במיטתי שטוף זיעה מן החלום המפחיד והמאיים ואמרתי לעצמי כי זהו החלום המוזר ביותר והקונספירטיבי ביותר שחלמתי עד כה! פרי אכזבותיי ותסכוליי. ואם אתם יוצאים לדייט ורואים בסביבה אדם גבה מידות בעל מגבעת אפורה, תתחילו לחשוב כבר על דייט חדש.