זה סיפור על שתי חברות טובות - ת"א וצפת  ומה שהכי יפה בזה שצפת גרה בצפת ות"א גרה ב ת"א.

ת"א סיפרה לצפת על כמה שת"א היא עיר ענקית ומתקדמת, שיש בה תחנה מרכזית לאוטובוסים הכי גדולה בעולם (7 קומות לא כולל 2 קומות חניון ) ושאם עולים על הגג של התחנה אפשר לראות את הארובה הענקית, ושבעצם זו לא ארובה אלא מכונת זמן ואם זורקים לתוכה תמונה של מישהו שמת  אז אחרי  עשרים וארבע שעות הדמות מהתמונה מגיעה מהתקופה שלה לתקופה שלנו.

ושאם אין לך תמונה אפשר לזרוק כסף במקום ורק לצעוק את השם.

צפת התלהבה כ"כ ובקשה מת"א ללכת אל הארובה הענקית כדי לנסות ולהחזיר בזמן את סבתא של סבתא שלה ות"א אמרה בסדר.

כשהן הגיעו לתחנה המרכזית צפת לא האמינה למה שהיא רואה-7 קומות שלמות(לא כולל 2 קומות חניון)וכל זה רק בשביל אוטובוסים.

הן עלו לארובה וצפת הוציאה עשר אגורות וזרקה לתוכה,אחרי כמה שניות הן שמעו ממנה קול מפחיד אומר: "מה אני אעשה עם עשר אגורות?" ת"א זרקה עוד שקל והן שוב שמעו את אותו קול מפחיד "שקל ועשרה? זה נראה לך מצחיק?! אפילו כרטיס לבאר שבע אי אפשר לקנות בזה".

ות"א הוציאה עשר שקל במטבע  עם חריטה בדמותה גולדה וזרקה, והקול המפחיד אמר "תודה".

למחרת שהן טיילו בדיזינגוף סנטר צפת עצרה כל זקנה שעברה ושאלה אותה אם זו היא.

ואז משום מקום ת"א הבחינה בדמות מוכרת עולה מהמדרגות של החניון, מסדרת את החצאית ומתקדמת לעברן.

ת"א אמרה "הנה גולדה" וגולדה אפילו לא שאלה ´מה המצב?´ היא הייתה עצבנית ונראתה כאילו רק עכשיו התעוררה, היא נגשה לצפת ושאלה אותה בחוסר סבלנות "בשביל מה בקשת להחזיר אותי בזמן לתקופה המחורבנת הזו" וצפת אמרה שהיא לא בקשה וכנראה נפלה טעות.

גולדה עוד יותר התעצבנה  והתחילה לצעוק:"את מוציאה אותי מהקבר ואומרת לי שזו טעות?? מה? את מטומטמת????"

ת"א ניסתה להרגיע אותה "בחיאת גולדה, עזבי! מה את מתעצבנת?! קחי סיגריה.."

וגולדה לקחה ואמרה "די, ביאסתם אותי, חמש שעות אני חופרת באדמה, אני נראית כמו היציאות שלך בטירונות ואין לי זין לראות אנשים..תביאי אש.."

היא הדליקה סיגריה והמשיכה לקלל, אחרי זה שאלה באיזו מפלגה הן תומכות,וצפת אמרה  "ליכוד", גולדה אמרה משהו ברוסית ואחרי זה הן נכנסו לויכוחים פוליטיים שלא כדאי אפילו שאתחיל לפרט, רק אומר שזה נמשך המון זמן ואני קיצרתי גם את זה.

זהו- אחרי שגולדה נעלמה, הן הלכו שוב לארובה ובמעלית היו הקב"ט עם מאבטח וחייל שאמר שהוא חובש, הם עלו להוריד מישהו מהארובה, שלבוש מוזר.

הוא עלה על הארובה והתחיל לצעוק שהוא נפוליאון ושמישהו קרא לו לחזור לתקופה הזאת.

הקב"ט אמר ש או שהוא מטורף שמנסה להתאבד  או שהוא סתם משוגע שחושב שהוא נפוליאון.