בס"ד יונתן/משה/השם שניתן לך היקר הייתי שמח מאד להגיד לך שאתה נולד לעולם טוב ואופטימי, שבן אדם דואג לרעהו ולא אדם לאדם זאב, ושאין המוני עניים ואומללים בעולם, אך לצערי הרב זאת לא המציאות בשעה שאני כותב לך את המכתב, ומן הסתם זאת לא המציאות בעולם בו נולדת. למרות שאני יכול להשמיץ את העולם, יהיה הרבה יותר יעיל שאני אציע לך איך בכל זאת להסתדר בעולם הזה. הדבר הכי חשוב, הוא שתדע לשמור על חלקת האלוהים הקטנה שלך. זה לא אומר חס וחלילה שתדאג רק לעצמך, כי עזרה לזולת זה הדבר הכי חשוב שיש, אך זה אומר שאתה צריך לדאוג שאתה והאנשים היקרים לך, תהיו ישרים ואכפתיים, ושלך וליקרים לך יהיה כמה שיותר טוב (במידת האפשר ). אל תנסה לתקן את העולם כולו.. נסה להשפיע רק על סביבתך, כי "תפסת מרובה לא תפסת". הקפד על הדברים הקטנים, היומיומיים,(כגון לעזור לשכנה לסחוב את הסלים וכדומה) כי בהם תימדד, ולא בדברים הגדולים, אך החד פעמיים. הקפד לתת לאנשים את תשומת הלב המגיעה להם, במיוחד בדברים כגון אמירת "בוקר טוב", "יומהולדת שמח" וכדומה, מכיוון שדברים אלה גורמים לאנשים להרגיש טוב- ואם תצמח לעולם ישועה, היא תצמח מהדברים הקטנים. אני מאחל לך שתזכה לחינוך טוב (כמו זה שזכיתי לו אני, הן מההורים והן מהסביבה), ואם תזכה לחינוך כזה, אשריך וטוב לך. נ.ב. החשוב מכל- היה בן אדם