הכל התחיל ביום שבו יאיר ומיקה נפרדו, ביום שבו יאיר הבין, קצת יותר מדי מאוחר, שהוא באמת אוהב את מיקה ושאם הוא לא יתחיל לקחת את עצמו בידיים היא תעזוב. אבל כמו שכבר אמרנו ההבנה הזו באה מאוחר מדי כי היא כבר עזבה והשאירה אותו עם שכר הדירה, הכלב המשותף, המיטה הגדולה והריקה שהוא כ"כ שנא עכשיו ובעיקר עם המון זמן פנוי למחשבות.

במשך ימים הוא לא יצא מהבית ורק חשב על כמה שהוא אדיוט שנתן לה ככה ללכת, על איך שאף אחת לא תאהב אותו כמו שהיא אהבה וגם על איך הוא תמיד מבין דברים 5 דקות מאוחר מדי. האמת היא שזה נכון, יאיר תמיד פספס דברים כי לא השכיל להבחין בהם בזמן, לא רק עם מיקה ולא רק בזוגיות, בהכל: עבודה, משפחה, חברים... תמיד יצא לו לפגוע באחרים או בעצמו או סתם להפסיד דברים בגלל התפיסה המאוחרת שלו. ואז בדיוק ברגע שהיה עסוק בלרחם על עצמו זה הכה בו, הוא הבין בדיוק מה הוא צריך לעשות- הוא חייב לבנות מכונת זמן!  זה היה פתרון כ"כ ברור שהוא לא הבין איך הוא לא חשב על זה קודם, אבל כמו שבטח הבנתם, זו בדיוק הבעיה של יאיר.

הרעיון החדש שלו מלא אותו בכוחות מחודשים, הוא זנח ברגע את הרחמים והמחשבות והקדיש כל תא ותא במוח שלו למציאת הנוסחה לחזרה בזמן, הוא ניסה כל כיוון חשיבה אפשרי וכל תאוריה קיימת ובסוף הוא באמת מצא אותה. כן, כן, אל תזלזלו, יאיר באמת פענח את זה כי על אף שהוא אולי לא נראה כזה חכם הוא למד כ"כ הרבה דברים בכ"כ הרבה מקומות לפני שהבין מה הוא באמת רוצה ללמוד וכל ההשכלה הנרחבת הזו נתנה לו יתרון, בהרבה דברים.

 

בחודשים שאחר כך הוא הסתגר בדירה שלו שהייתה פעם הדירה שלו ושל מיקה, מהעבודה פיטרו אותו כבר מזמן בגלל העדרות ממושכת ויותר מדי חברים לא היו לו ככה שלא היה שום גורם חיצוני שיסיח את דעתו מהמטרה שלו- לבנות את מכונת הזמן.

בנייה של מכונה כזו אולי נשמעת מעניינת אבל האמת היא שרוב הזמן זה סתם כמו לבנות מכונית או מקרר אז בין הברגה להלחמה המחשבות של יאיר נדדו והוא כבר ראה את עצמו חוזר אחורה בזמן ומתקן עיוותים היסטוריים, מציל אנשים ממוות ומחלות, בדרך מתעשר כמובן ואפילו זוכה בפרס נובל למדע והכי חשוב, לאורך כל הדרך מיקה איתו, העתיד שלו היה נראה מתוק וורוד כ"כ ובשביל להשיג אותו הוא בסה"כ צריך לשנות כמה דברים בעבר.

 

בסופו של דבר המלאכה הושלמה ובסלון דירתו של יאיר ניצבה מכונת זמן חדשה ומבריקה מוכנה לפעולה, בלי להתמהמה יותר מדי יאיר החליט לחזור לתקופה שבה הוא ומיקה התחילו לצאת. הייתם חושבים שאחרי שהוא ישלים את בניית המכונה הוא כ"כ יתלהב ויזנח קצת את המטרה הראשונית שלו אבל יאיר לא כזה, הוא הניח שיש מספיק זמן לעיוותים היסטוריים, הצלה ממחלות, עושר ופרסי נובל גם אחרי שהוא ומיקה יחזרו.

 

הייתי רוצה לספר לכם שהוא באמת השיג את כל הדברים האלה אבל אי אפשר כי כאן בערך מסתיים סיפורנו וגם הרפתקאת המסעות בזמן של יאיר.

אחרי שהוא חזר אחורה הזכרון שלו מכל התקופה של אחרי תאריך החזרה נמחק (באג בתוכנה שהוא לא חשב עליו קודם) ויאיר מצא את עצמו בתחילת הקשר עם מיקה חוזר על אותם הטעויות ושוב מבין דברים מאוחר מדי. בסוף הם שוב נפרדו, הפעם אפילו מוקדם יותר, עוד לפני שהספיקו לגור יחד וכנראה שהפעם יאיר לא הספיק להקשר אליה מספיק כדי לחוות פרידה כואבת דיה שתגרור אותו לבנות מכונת זמן. הפעם זו הייתה סתם פרידה , כזו שלא השאירה אותו עם כלום, בלי שכר דירה, בלי כלב משותף, בלי מיטה גדולה וריקה ובלי שום תובנות, אפילו לא כאלה שמגיעות מאוחר מדי...