אחי אהובי, מה יהיה?! דע אחי אהובי כי יש באדם הרבה כוחות והקב"ה נתן לנו את הבחירה כמה להשתמש בהם, כאשר אדם משתמש בכוחות על פי התורה הוא יותר גבוה ממלאך! אבל אם הוא משתמש בהם לא בתבונה הוא מגיע למדרגה יותר נמוכה מבהמה! תשאל אותי איך? פשוט, כאשר אדם נתון לפי תאוותיו אז הוא בסופו של דבר נהיה כבול אליהם כמו למשל הוא אוהב לאכול שניצלים אז הוא יתמכר לשניצל ויחיה אך ורק בשביל השניצל, ובזה הוא הקים דת שנקראת 'דת השניצל'. אבל בא נעבור לדת קצת יותר מוכרת 'דת הטלוויזיה' אדם בא לביתו מהעבודה ונח מול הטלוויזיה אח"כ הוא יקנה את מה שפרסמו בטלוויזיה ויחשוב על איזה תוכניות יהיו הערב בטלוויזיה... נמצא האדם ההוא שעיקר מטרתו לראות טלוויזיה כמה שיותר וככל שיהיו לו יותר שעות צפיה בטלוויזיה הוא יותר 'עובד טלוויזיה' ממישהו אחר... וכך הוא מכור לתאוותיו [אני לא בא לדבר האם צריך לצפות בטלוויזיה, מקובלני מרבי ומורי שכל דבר שהקב"ה ברא בעולמו יש בו צד טוב וצד רע... (השאלה איך מתנהגים עם הברייה שהקב"ה ברא...)] והוא בעצם יותר גרוע מבהמה למה? כי לבהמה לפחות אין בחירה! היא יודעת דבר אחד רצונות! לאכול עכשיו! לישון עכשיו! לבעול עכשיו! לא מענין אותה שום דבר אלו חייה וכך היא תחיה עד יום מותה! ואילו אנחנו בני האדם ניתנה לנו בחירה ואנחנו מונעים מעצמנו בחירה!!! איך? מכניסים את עצמנו לתוך התאוות ומתמכרים לזה... אם בהתחלה היה אדם יושב מול הטלוויזיה שעה היום הוא יושב רב שעות הפנאי שלו מול המסך... [זה לפעמים מגיע למצב משעשע שכזה שהוא יושב עם הפופיק בחוץ וקערית פופקורן לידו והוא מתעורר שהשעה 2 לפנות בוקר ושהוא צריך ללכת לישון במיתה ועל המסך יש מלחמת בין כוכבים בין הנמלים הלבנות לנמלים השחורות... (תמיד נראה שהשחורות מנצחות... אבל אל דאגה תמיד הלבנות בסוף ינצחו...)] לכן אחי אהובי ידוע לפניך שיש לכל אדם בחירה מה לעשות, איך לעשות וכדומה זה רק תלוי בך אחי אהובי... עד עכשיו היינו בחלק הקל של המכתב אבל לא לחינם הקדמתי את ההקדמה הזאת... הקב"ה ברא בעולמו כל מיני כוחות ונתנם בנו [האדם...] ואחד הכוחות העיקריים הוא כח ההולדה... ולצערנו או לשמחתנו היום האדם מתבגר מהר יותר ממה שהוא לכאורה צריך ואז נוצרים מצבים לא נעימים במיוחד של הסתכלות בדברים לא צנועים [סרטים, עיתונים וכדומה...] ומתוכם מגיעים כמאמר הגמרא "ההרהור ביום מביא לידי מעשה בלילה..." {ציטוט חופשי...} אחי אהובי קשה לומר לך איך לפתור את זה אם לא הכנסת לראשך שאתה שליט על עצמך בכלל ועל מחשבותיך בפרט! ועל זה אמר לי רבי ומורי ש"מחשבותיך תלויות בך, השאלה היא איך אתה תשלוט עליהם..." "ומי שרוצה שולט בעצמו..." כח ההולדה הוא כח קודש קודשים! שמטרתו תצא לפועל בעיתו ובזמנו... אבל עכשיו צריך לשמור ולהיזהר בכח זה מאוד, מאוד... אמנם צריך אני מבחינת האמת להתחיל איך להמנע מהסתכלות בדברים אסורים והדרכים... אבל אנחנו במצב שאנחנו אחרי זה כבר לצערנו הרב אבל אל לנו להתייאש!! אנחנו צריכים לקום על רגלינו להתרומם! לעמוד איתנים מול החטא ולומר "ד' אלוקינו ד' אחד!!!" "הוא אלוקינו!!!" וכך מתוך הקדושה נתגבר על הטומאה ונאיר באור ד' בעולם עד "שמציון תצא תורה ודבר ד' מירושלים!" שלום לך אחי אהובי [ההמשכים בדרך...]