ראשית, עליי לומר שהרעיון ליצירה זאת בא לי מהספר שקראתי ומכיתתי, ולא משום יצירה של אף אחד, בכל זאת סליחה עם פגעתי במישהו. מריה השתעממה משיעור התנ"ך הארוך וחשב לעצמה, "למה אנחנו צריכים ללמוד תנ"ך אם אין בו תמונות? כאילו?!" סוף סוף נשמע הצלצול הגואל, מריה יצאה לקיוסק וקנתה שם סופגניה עם חור. פתאום ראתה מריה ג'וק לבן, רצתה מריה למעוכו ולכן החלה במרדף אחריו. היא רצה סיבוב וחצי סביב הקפיטריה ופתאום נפלה לבור עמוק שהיה שם עוד ממלחמת המפרץ הראשונה. בזמן הנפילה מריה הספיקה להנות מכל הדברים שהתעופפו באויר, חבית פודרה, קלטות של היי-פייב, סרטי תעודה על המורדים ימ"ש, וחולצות של דיפסי מהטלטביס. כשהיא נפלה, היא ראתה את הג'וק מתפתח לדינוזאור ואומר: "אם אני לא אגיע לחגיגות ה-13.4 שעות לכבוד כדור הגולף הירוק של מלכת הג'וקרים "מכידה קוד קידה חוד חידה תגיד תודה כאילו דה" היא תוציא לי את הקישקא!!! ויצא דרך אחת הדלתות. מריה פתאום נזכרה בשיעור האבולוציה שלה: "הייתי פעם קוף או שיפזה?" חשבה. מריה הביטה בדלת שדרכה יצא הדינוזאור היה שם הפינינג של פינת אור, אך אבוי, היא הייתה שמנה מידי כדי לעבור דרך הדלת. היא הבחינה בבקבוקון קטן שהיה כתוב עליו: שתה אותי. היא הרהרה לכמה שניות: "אסור לי לשתות מסתם בקבוקים, אם זה רעל, או יותר גרוע, לא כשר!!, או יותר גרוע, לא DIET!!!!" מריה החליטה בכל זאת לשתות את הבקבוק, כי הוא נראה כמו בקבוק האינדיקטור שהיא במעבדה לביולוגיה, ומריה רצתה מאוד להפוך לכתומה. היא שתתה הכל בשלוק אחד וישר הפכה להיות קטנה בגודל נגיף, אבל היא לא יכלה להגיע לידית של הדלת, פתאום הופיע לידה חתיכות אוננונומיום, יסוד מס 111 יציר הולנד סימן UUU. היא בלעה את כולם ללא היסוס, והיא הפכה בגודל של פצילוקוטסאומוליקיוזאורוס (בערך מטר עשרים). למריה כבר נמאס מלגדול ולקטון אז היא החלה לעשות משהו שתמיד עזר לה לצאת מהכל-בכי. הדמעות היו עצומות, עד שכל החדר התמלא במים והוא נהיה בגודל של ימת הכינרת, רק במינוס 50 ס"מ פחות, מריה החלה לעשות את עצמה טובעת, עד שראתה עכברוש... ____________________________________ תם ונשלם פרק א' של מריה בארץ הפלאות תודה שקראתם עד הסוף!!!