בס"ד        

 

בבית החרושת של א-לוקים,מייצרים הכל.

החל מרגש של שמחה או אהבה וכלה במוות או מחלה קשה.

ובחדר המנהלים, יושבים להם המלאכים, בכיסאות מוזרים למדי, מביטים אחד על זנב השני, אחד על כנף השני וחוזר חלילה. ולאחר שלכל אחד מהם נמאס, נשמע קול רשרוש הדפים הידוע, ע"י שטן קטן בעל קלשון, שהגיש רשימות למלאך הלבן והגדול היושב בראש השולחן. כמובן שעותקים חולקו גם לשאר הנוכחים, אבל רק מראש השולחן נשמע הקול שקרא את הדף: "היום: ט"ז כסלו 5767 שנה לבריאת העולם. הנדון: מעלליהם של העם הנבחר:

1)     בבית הספר "מנשה" בנהרייה, מזלזלים התלמידים בקדושת בית הכנסת.

2)     משפחת כהן מזניחה את סבם בזמן האחרון.

3)     בבית התמחוי "חפץ חיים" הפסיקו לייצר את המרק האהוב על גברת לפוליאנסקי.

4)     הילדים הגרים בשכנותו של מר לוי, משחקים לו מתחת לחלון, וההוא מנסה להירדם כדי  להימנע מהכאבים של הרגל, ולא רק שאין לו כח ללכת לחלון ולבקש מהילדים שיפסיקו, גם לקחת תרופה הוא לא יכול. והילדים, היודעים על קיומו של "הנכה העצבני", ממשיכים לשחק."

 

ומנהל בית החרושת לייצור הכל שם למעלה, המלאך גבריאל, רותח מזעם. ולאחר שגמר לקרוא את רשימת הבעיות שעושים התלמידים של הרב מאיר, דפק על השולחן. "צריך להביא לזה סוף!" צעק בעוד כנפיו רועדות בלחץ והמלאכים מחכים למוצא פיו. "התחילו לייצר סמי מוות!" וברוב ההמולה לשמע פסק הדין, נשכח דבר אחד שהזכיר השטן הקטן:  " שנייה! צריך לדבר עם הקב"ה." ומהשקט שהשתרר בחדר יצא גבריאל יחד עם משלחת מלאכים רעים וכמה מחבריו, לכיוון כסא הכבוד. "ריבונו של עולם," סינן גבריאל מבן שיניו הרועדות, "כידוע לך, בניך עוברים על החוקים שקבעת בבריאת העולם. רק צווה! כבר התחלנו לייצר סמי מוות." וריבונו של עולם, שכבר ידע לפני 5,000 שנה, שגבריאל יבוא אליו היום, פתח ואמר: "למה להרוג? לחנות שמספקת מצרכים לבית התמחוי ייגמרו החומרים המשמשים לעשיית המרק החדש, וכך יחזרו למתכון האהוב, ושלמשפחת כהן יישבר השולחן, הם ייזכרו שוב בסבא, שהשקיע ובנה להם שולחן לתפארת, ושהרב האחראי על התלמידים המזלזלים במקום שבו התפללו כבר מאות ואלפים של תינוקות של בית רבן, ייזכר סוף כל סוף בשיטת ההענשה, ושמר לוי יימצא את ההוראות של הטלפון מתחת לכסא לאחר שייפול בניסיון להגיע לחלון, ושיוכל סוף כל סוף להתקשר לאמא של נדב, ולבקש ממנה שתצווה על בנה להיכנס הביתה יחד עם כל חבריו, ואחד ההורים שיבין שהרב מאיר הוא לא המחנך הכי טוב בשביל בנו וחבריו בגיל ההתבגרות, ידבר עם המנהל ויעבירו את הרב מאיר כיתה, ואת מקומו יתפוס מחנך "קצת" יותר מקצועי."

וגבריאל וכל המלאכים הנדהמים, פנו להכין את הכל בבית החרושת.