הארץ עוד לא היתה העלים נשרו וקל דיבור נשמע:"איציק זה היה ממש הצלחה של "פרשת העצורים!" לא?" שאל שאול בשויץ "אני מודה אתה וחיימקה ביצעתם אחלה של עבודה!" הודה איציק "אז איזה משימה יש לנו לבצע עכשיו?" שאל חיימקה "אתם יודעים שעוד מעט תפרוץ מלחמה?" שאל איציק "יודעים יודעים!" סיננו חיימקה ושאול "נכון שלבריטים יש כלי נשק?" שאל איציק "בוודאי!" אמר שאול "מה זה קשור?" שאל חיימקה "כי זה קשור לנשק שלהם!" התפרץ יוסקה סגנו של איציק "מה נעשה עם נישקם?" רעד שאול "מצטרף אליכם למשימה שלום!" הודיע רבינוביץ' "שלום?" שאל חיימקה "מי זה?" שאל שאול "זה אחד החבלנים הכי טובים שהיו אי פעם בארץ!" ענה איציק "אני רוצה שהמבצע הזה יצליח וכל נישקם של הבריטים יושמד!" רטן רבינוביץ' "מה התוכנית אבל?" שאל שאול "התוכנית היא שאת כל הנשק הטוב ביותר תעבירו אלינו לזה יוסקה ידאג!" אמר רבינוביץ' "ובנשק הטוב שנישאר תחבלו!" אמר איציק ודפק על השולחן. "אני לחבל בנשק של הבריטים?" רעד שאול "אני לא מחבל!" פרק ב' פגישה מסתורית עם שלום קרופול? "מתי נפגוש את שלום?" שאל חיימקה "בקרוב!" אמר יוסקה איציק כל החבר'ה ששהו בחדר חיכו בקוצר רוח לשלום "איפה הוא?" רטן איציק "השעה 3:15 הוא כבר מאחר ברבע שעה!" נאנח יוסקה "גם כן איש מפוזר!" אמר שאול "אני מציע שנחכה עוד עשר דקות!" אמר חיימקה "אם הוא לא יבוא נצא למבצע בלעדיו!" איך שסיים חיימקה את דבריו חנתה מכונית ישנה בחניה המאובקת מתוך המכונית יצא בחור די גבוה וחתיך "זה שלום?" השתומם איציק "זה בכלל לא הבחור שפגשתי במקלט!" אמר איציק "אבל המכונית כל כך דומה!" רטן יוסקה איציק ניגש לפנס האחורי של האוטו "בואו רגע חבר'ה!" קרא איציק כשהוא מתעטש מהאבק "מה קרה?" שאל חיימקה "הפנס עם קישקוש ירקרק זה סימן שזו אכן מכוניתו של שלום!" אמר איציק "אז איפה הוא?" רטן רבינוביץ' פרק ג' שלום נלכד ע"י הבריטים! "אתה חושב מה שאני חושב?" נחרד רבינוביץ' "מה?" שאל יצחק שלא פצה פה כל הזמן הזה "אני חושב שלכדו את שלום!" אמר רבינוביץ' "איך לכדו אותו?" צחק איציק "תאמין לי עליו אפשר לסמוך!". רבינוביץ השפיל מבט הבחור שיצא מהמכונית הסתכל לעבר ה"הגנה" במבט חייכני "אתה איציק?" שאל הבחור המסתורי "כן!" ענה איציק "יש לי מסר למסור לך!" אמר הבחור המסתורי "מה?" נחרד איציק "שלום נלכד לפני שעה בערך בגלל הבריטים!" הודיע הבחור המסתורי "שלחו אותי להחליף אותו!" אמר הבחור "מאיפה לנו לדעת שאתה לא משקר?" חשד איציק "יש פה תעודות וגם מכתב לך איציק!" אמר הבחור "אגה שכחתי להציג את עצמי שמי.." ניסה הבחור לסיים אבל איציק השלים אותו:"יוחאי" כולם הביטו המומים באיציק "מאיפה אתה יודע?" שאל יוחאי בתדהמה "אתה לא השתתפת בקורס מחבלים של ה"הגנה" בחודש מרץ?" שאל איציק "אכן השתתפתי!" ענה יוחאי "אני המפקד שלך יוחאי אין צורך להראות את האישורים!" אמר איציק "אבל המפקד...!" אמר רבינוביץ' "כל אחד יכול להתחפש!" אמר יוסקה "מה קרה לחשדנות שלך?" שאל יצחק "אני לא יוצא למשימה בלי שאראה את האישורים!" אמר שאול "מאיפה לנו שהוא לא מרגל של הבולשת הבריטית?" אמר חיימקה "חבר'ה תאמינו לי שאפשר לסמוך עליו בעיניים עצומות!" התגונן איציק מפני מטר השאלות שהמטירו עליו חבריו "אני לא יוצא לפעולה!" אמר שאול. פרק ד' יוצאים סוף סוף לפעולה עם שאול? "אל תבוא!" רטן איציק "מי פה המפקד?" רבינוביץ' נידהם מהביטחון העצמי שהפגין שאול כלפי איציק "איציק אולי באמת מישהו יחליף את שאול?" שאל יצחק "הוא השתתף בפעולות רבות!" רטן יוסקה "הוא כבר לא ישתתף במבצע הזה!" קבע איציק "ואם הוא ימשיך לרטון הוא יסולק מה"הגנה" מובן?" שאל איציק בכעס כולם השתתקו מעולם לא סילקו מישהו מה"הגנה". "אז נצא?" שאל חיימקה את יוחאי "אני לא יודע מה שאיציק יגיד נבצע!" אמר יוחאי "יוחאי וחיימקה אתם יכולים להתחיל את המשימה!" אמר איציק "ואל תאכזבו אותי!" ניפנף להם איציק לשלום "דרך צלחה!" צרח יוסקה "שאול אכלת אותה בגדול!" אמר יצחק "מה פתאום?" שאל שאול "איציק אמר שאתה לא תצא למשימה!" אמר יצחק "אני אצא למשימה בגדול!" אמר שאול "מה אתה תמרה את דבריו של המפקד איציק?" נדהם יצחק "אתה תסולק!" אמר יצחק "לא אסור שזה יתגלה לאיציק!" לחש שאול "מה אני אעשה עכשיו?" רטן יצחק "אני חיב לספר לאיציק!" שאול אמר:"יצחק על תלשין עלי!" איציק קשר קשר בנעלו "אני חיב אחרת יסלקו אותי!" אמר יצחק "אל תלשין עלי!" חזר שאול על דבריו "חיימקה לא יסתדר בלעדי!" קבע שאול "ההינו חברים מהגנון!" יצחק נשאר בבהלה "מה אעשה?" מלמל לעצמו בלחש שאול יצא בסתר אחרי יוחאי וחיימקה בדרכם לחבל בנישקם של הבריטים!. פרק ה' השומר הבריטי החשדן "הנה שומר בריטי!" לחש חיימקה "מה נעשה?" שאל חיימקה "חיימקה נחזור!" קבע יוחאי "מה פתאום לחזור?" קפץ חיימקה "בקושי התחלנו!" השומר הביט בשניהם "מה אתם עושים פה?" שאל השומר "אני אגש אליו!" אמר חיימקה "אנחנו צריכים להגיש עבודה על נשק לבולשת הבריטית!" אמר חיימקה יוחאי החזיק אצבעות לחיימקה "מלמד הקורס שלנו קיבל ידיעות שבקרוב תתרחש מלחמה תפסת?" שאל חיימקה "לא!" ענה השומר "אז ראש הממשלה הבריטי דיבר עם המלמד שלנו וציווה על המלמד שלנו לפקוד עלינו להכין עבודה כל זוג ניגש למחסן נשק אחר!" אמר חיימקה "מה המלמד שלכם דיבר עם ראש הממשלה?" חשד השומר "אכן כן!" אמר חיימקה "למה בן זוגך לא הסביר זאת?" שאל השומר בחשדנות "כי הוא עולה חדש מארגנטינה בכיתת הלימוד כולם צוחקים עליו בגלל המבטא שלו לכן הוא פוחד לדבר כי אז יצחקו עליו!" אמר חיימקה "עצוב לשמוע!" רטן השומר בחשד "המלמד הוא בריטי?" שאל השומר בחשד "כן!" ענה חיימקה "ואכן הוא דיבר עם ראש הממשלה?" חזר השומר על שאלתו "טוב זה לא פלא הם ידידים טובים מהחדר!" אמר חיימקה "גם אני ההיתי רוצה להיות המלמד!" מלמל חיימקה "כל כך טוב לדבר עם אישיות שכזו....." יוחאי התחיל לחטוף עצבים מרב הזמן שזחל כמו צב "יאללה אנחנו יכולים להיכנס ולחקור?" שאל חיימקה "תגיד איך קוראים למלמד שלך?" התעלם השומר משאלתו של חיימקה "קוראים לו איציק!" המציא חיימקה "יו איציק החתיך שהראו בטלויזיה?" התלהב השומר "כן!" ענה חיימקה בהתלהבות "אנחנו יכולים להיכנס?" שאל חיימקה בעצבנות "כן בשימחה ותימסרו ד"ש למלמד איציק ולראש הממשלה!" קראה השומר אחריהם "נפטרנו ממנו!" אמר יוחאי "רק שלא יפיץ את השמועה!" מלמל חיימקה הם קרבו למחסן הנשק "שקט פה לא?" שאל יוחאי "כן אבל זה נעים לשמוע!" אמר חיימקה ופתח את דלת המחסן. פרק ו' התחמושת המשובחת! "בחיי איזה רובים משומנים!" אמר חיימקה "אני ההיתי רוצה שכזה נשק יהיה בה"הגנה"!" אמר חיימקה "סבבה של אקדחים!" הודיע יוחאי ממעמקי המחסן "אילו כמויות אדירות!" מלמל שאול "אמרת משהו?" שאל חיימקה כשהוא בוחן את הנשק "לא לא פציתי פה!" אמר יוחאי "לא חשוב!" אמר חיימקה "איפה יוסקה והמשאית?" שאל יוחאי "מצפצץ לנו בחוץ!" צחק חיימקה "מה באמת?" שאל יוחאי "סתם עבדתי עליך!" צחק חיימקה "יה פתי מאמין!" הקניט חיימקה את יוחאי "אז איפה המשאית?" שאל יוחאי בעצבנות "בחוץ!" ענה חיימקה "יאללה בוא נמיין צ'יק צ'אק את הנשק!" אמר יוחאי כעבור שעתיים כמויות הנשק היו ממוינות הנשק המשובח שיעבור ל"הגנה" והנשק הפחות טוב שיחובל "ברוך השם!" אמר יוחאי ומחא ממיצחו את עגלי הזעה בידו הם הכניסו את הנשק לארגזי עץ קלים והעמיסו על המשאית "יו כמה נשק!" השתומם יוסקה "למזלנו!" אמר יוחאי "יאללה חבר'ה בי!" קרא יוסקה ממעמקי הכבישים. פרק ז' מחבלים בנשק "העבודה שנותרה היא שלך!" אמר חיימקה "לצערי הרב!" מלמל יוחאי "מי יעזור לנו להביא ארגזים ולהניח כאילו כלום לא קרה?" שאל חיימקה "זאת עבודה קשה!" לפתע יצא שאול לעיני חבריו למבצע "שאול!" קראו שניהם בתדהמה "מה אתתה עושה פה?" כיווץ יוחאי את עיניו "המרית את פיו של איציק?" כעס יוחאי ששמר צרור אמונים גדול לאיציק "הוא לא יגיד לי מה לעשות!" התרגז שאול "אבל אתה תסולק מה"הגנה"!" אמר חיימקה "מה אתה משוגע?" שאול מרט את אוזנו בעצבנות "אין בעיה אני הולך!" אמר שאול "לא אל תלך!" קרא חיימקה אחריו "בוא תעזור לנו!" שאול הסתובב "תגיד עוד פעם!" אמר שאול "בוא תעזור לנו!" לחש חיימקה ועצם את עיניו בחוסר תענוג "עוד פעם!" הרגיז שאול "אתה יכול לעזור לנו!" נחנק חיימקה מכעס, ובעוד שאול חוזר למחסן כאילו הוא עושה טובה "אתה ממש מעצבן!" אמר חיימקה "כמעט רציתי להעיף אותך בעצמי מה"הגנה" יה שאול!" אמר חיימקה "זה ממש מעצבן שאתה וטף את השיגעון שלך!" אמר חיימקה פרק ח' המבצע תם "חבר'ה סיימתי!" אמר יוחאי "זהו אין להם סיכוי קלוש להילחם בנשק הזה!" צחק יוחאי "מה מצחיק?" שאל חיימקה "מה שעשיתי לתחמושת!" צחק יוחאי "מה?" שאל שאול "החלדתי אותו עד שיראו רק את החלודה!" צחק יוחאי "מה יהיה לזה צבע חרדל?" שאל חיימקה "כן!" ענה יוחאי בצחוק בעוד כולם מתגלגלים מצחוק הזכיר שאול:"בואו נצא זה מעורר חשד אנחנו פה חמש שעות רצופות!" בעוד השלישיה הצוחקת הולכת לכיוון השער שאול פנה למקום אחר הרי הוא היצטרף רק בביצוע הקטן במחסן!. "איך היה הנשק?" שאל השומר "יו אל תשאל!" אמר חיימקה "איזה שימון סבבה!" אמר יוחאי במבטא ארגניטאי "תראה מרב התפעלות הוא דיבר!" אמר חיימקה "אז חבר'ה בי ותמסרו ד"שים חמים לאיציק המלמד ולראש הממשלה!" קרא אחריהם השומר "ממש עלוקה השומריקו הזה!" לחש חיימקה "לפחות סיימנו את המשימה!" רוח יוחאי "הי רבינוביץ'!" צעק חיימקה "ההיתם על הכיפק!" טפח איציק על כתפם של חיימקה "כרגיל ביצעם עבודה טובה!"