אני לא יודעת אם אני קובעת עובדה או שואלת את עצמי שאלה. מי אני. אני בחורה דתיה. אבל מי מגדיר מיהו דתי? אני אחרי לימודים אקדמאיים, אבל לא נראה שאני אתעסק עם מה שלמדתי, אז אני בעצם גם לפני לימודים אקדמאיים. לא הייתי תלמידה מבריקה בתיכון, גם לא במכללה. הרבה יותר מעיק עלי שלא הייתי מבריקה בתיכון. הייתי מהעצלנים האלה שלא לומדים. אני לפעמים מרגישה טיפשה. פעם יצאתי עם בחור שחצי ממה שהוא דיבר איתי לא הבנתי, כי זה היה מן ידע כללי כזה שברור שכולם יודעים ורק אני לא, או שאולי כולם לא יודעים ורק הוא יודע, אבל זאת ההרגשה שהיתה לי (לא בגללו הרגשתי ככה, בגללי הרגשתי ככה). מישהי בעבודה אמרה לי פעם שהיא אוהבת את הדעות המוצקות שלי, אבל אני בכלל לא מרגישה שהן מוצקות. אני מרגישה שאנשים מדברים איתי על דברים מהתנ"ך שהם אמורים להיות בסיסיים, ואני פשוט לא מכירה אותם. למה שאני אזכור את פרטי הסיפור של יעל וסיסרא, או את כל המריבות של דוד ושאול. אתם מבינים איזה אבסורד זה לשבת עם אחיין שלי, בן 3.5, עם ספר של סיפורי התנ"ך, ולא לזכור חצי מהסיפורים שהוא כבר מספר לי בע"פ??? כששואלים אותי איזה בחור אני מחפשת, אני אומרת שבקטע של שכל או חוכמה, אני מעדיפה חוכמה. הרבה יותר חשוב לי שיהיה אינטיליגנט מאשר עם ציונים גבוהים וראש מתמטי, אבל אז לפעמים אני מוצאת את עצמי בוהה במדוייט שלי ומהנהנת בראש כאילו יש לי מושג על מה הוא מדבר כשבעצם אין לי מושג. מה יהיה איתי הסוף? בכל פעם שאני מקבלת החלטה לפתוח אנציקלופדיה על משהו שסקרן אותי, אני מגיעה הביתה וזה כבר לא מסקרן אותי. כבר לא משנה לי מה היה בין אתונה לטרויה בשיר של חמי רודנר, כבר לא משנה לי סיפורי התנ"ך שאני לא בקיאה בהם, כבר לא משנה לי כלום. וזה הכי מסוכן. אני יותר מדי פעמים מסתובבת עם המחשבה שאני לא מסוגלת להיות 'פרפקט' בשום דבר. גיטרה - אני לא יכולה לנגן בלי אקורדים. לבשל - אני לא יכולה בלי אמא שלי ברדיוס של 0.5 מטר, ללמוד - אין לי סבלנות, אפילו כיפה אני תמיד מבקשת ממישהי אחרת שתתחיל בשבילי. טוב שאני נוסעת. 3 חודשים רחוק מפה, חצי עם עצמי וחצי לא. זמן לחשוב על עצמי, על חיי ועל מי שאני רוצה להיות. אני רוצה להיות משהו בחיים. אני רוצה שכשאני אלך יישאר אחרי חותם, שיוכלו להגיד עלי "היא עשתה את זה", או "בזכותה קרה...". זה אולי נשמע גאוותני, אבל זה ממש לא בא מתוך זה. אני פשוט רוצה להיות משהו. לדעת שלא הייתי כלומניקית.