היום שבו דיברתי עם הפסיכיאטר, היה יום חג לכולם, לכולם מלבדי אולי, הייתי שבור אחר שבוע מלא בכאבי גמילה, חסר יכולת לישון, חג על מיטתי כמו דב הסובל מכאבי שיניים בלתי נפסקים, מסתובב במחקלה הלום בעייפות נרעד מכל משב רוח, נפול פנים ובמצב רוח זוועתי. ואז לאחר שמונה ימים הוא הגיע שוב ממשיך במסורת הביקורים היומיים שהתחיל לפני שבוע, זה כבר שבוע ברצף שהוא מבקר אצלי מדי בוקר מגיע לכמה דקות מנסה לדבר, ועוזב כלעומת שבא לאחר רבע שעה אשר בוזבזו לריק מצידו, אותו היום היה שונה, הייתי עייף, פגוע ופגיע, והוא הצליח, הצליח לפרוץ את כל חומות השתיקה שבניתי סביבי, ולנפץ את כל ההגנות שהצבתי ללא הועיל. וכל זה בשבוע אחד ללא סמי שינה, אני מודה הייתי מכור.

באותו היום כשהוא יושב כהרגלו בקודש לצידי משלב בין שתיקה לבין סיפור משעשע ששמע, הצגת שאלות רטוריות וכאלו שנשארו סתם ללא מענה, מקריא קטעים מעיתון ישן שמישהו זנח בחדרי לפני עידן. באותו היום כשהוא יושב כרגיל ומדבר אל הקיר יצאה לי שאלה, הייתי במצב רוח מזופט, וכאשר דיברתי לא זיהיתי את קולי שהיה רסוק מחוסר שימוש כפוי, אשר יצא רסוק וצרוד, ואינו דומה במאומה לקולי הרגיל, אותה שאלה קטנה, אותן מספר מילים היוו את הסדק שבו תקע את מקושו על מנת לערער את הקיר ולהפיל את חומות השתיקה שבניתי סביבי, וכן, הוא היה טוב, לפני כחודש וחצי נודע לי שהא נהג בתאונת דרכים,

היום הראשון שבו דיברתי היה קשה; הייתה מילה אחת שפלטתי, בטעות, ללא רצון, "למה?", ואחריה חזרתי עליה עוד ועוד ועוד, רק כדי לשמוע את צליליה "למה? למה? למה" למה????" והוא יושב מולי עם ניצוץ של עניין שנדלק בעינו מקשה עלי בחזרה: "מה למה?" נדמתי, "מה למה?" הוא חזר שנית דורש לשמוע את קולי המקרקר, את מיתרי הקול החלודים שלי מקרקרים אליו לאחר שבועות השתיקה שגזרתי על עצמי: "למה אני לא מקבל תרופות?, גימגתי," למה לא מאפשרים לי לראות את אורן ושירלי?" ואז התפרצתי "למה?! למה?! למה?! למה?! למה?!" המילים פרצו כשלעצמן פורצות את סכר הדמעות אשר הלך ונסדק בעקבות כל צעקה אשר הלכה ונשמעה כמו מילה אנושית במקום החריקה אשר יצאה מלפניה עד אשר קיבלה את צורת ה"למה", עם סימן השאלה שכו נדרש בעקבותיה, שוטפת מפני את ההבעה הקפואה שכפיתי על עצמי במשך כל שהותי וכחבר למסע השתיקה שהקפדתי עליו עד עתה בבית החולים, לאורך כל הטיפולים, הטיולים, הארוחות, כמו מסכת גבס אשר נוצקה על פני בלא יכולת להסירה. עברה כרבע שעה עד שנרגעתי, רבע שעה עד שהסדרתי את נשימותי, רבע שעה של דמעות, ומילה אחת שחוזרת על עצמה ("למה?! למה?! למה?! למה?! למה?! למה?! למה?) רבע שעה שבהן יושב אדם זר ליד מיטת האלומיניום של בית החולים, וצופה בי במבט מרוכז, כמה שנאתי אותו אז, באותו בוקר, באותה דקה שבה תפס אותי ברגע זה של שבר, באותו רגע שהייתי חשוף כמו לא יודע מה, ובמיוחד על זה שריסק את קירות הדממה שבניתי סביבי בעמל, וכל זאת בלי שום חציצה והכנה, איני רוצה לתאר אך נראיתי באותם הרגעים, גבר בוגר, יושב על מיטת בת חולים,, בוכה ומיתיפח כמו ילדה קטנה- ללא סיבה.

זה עניין שאמור להיות באופי, זה מוטבע בי מהילדות, "גברים לא בוכים" זה מושג שאבא טבע בי בילדותי חוזר עליו כל פעם שהייתי חוזר הביתה מוכה, בוכה על מכות שחטפתי או על שריטה כזו או אחרת מנפילה מעץ, השירטה הזו שגברים לא בוכים נשארה בי עד לאותו הרגע, כמה ששנאתי אותו