כרוניקה של רצח ידוע מראש

הוא הצית סיגריה שאף שאיפה ארוכה לתןך ראותיו ונאנח אנחת רווחה סוף סוף אחרי עשרים וחמש שנה

הוא חופשי לעשות ככל העולה על רוחו לאכול , לשתות, לישון ולעשן מתי שהוא רוצה . אבל כל זה לא

שווה לו ,כי אין לו לאן לחזור, משפחתו הפנתה לו עורף עקב המעשההמביש שהמית חרפה על חרפה על.

המשפחה את היום הראשון בחופש החליט לבלות בחוף הים ,מקום שקט מרגיע ונותן תחושה של מרחב אחרי

כל המחנק שחש כל השנים הללו הוא התיישב על ספסל בטיילת במקום בו הכיר את אישתו וחשב על איך

הוא הגיע למצב כזה , והחל להזכר בתקופה ההיא שבה הכל החל....

הוא נזכר בתחילה ביום שבו הם הכירו : היה זה יום סתיו יפה השמש זרחה הרוח נשבה היא ישבה בספסל בו

הוא יושב עכשיו וחיכתה לחברה, הוא יצא מהמשרד לשאוף אוויר צח ולהרגע מהיום המטורף שעבר עליו

הוא הצית סיגריה ושאף לתוך ראותיו את העשן ובאותה שאיפה שאף גם אוויר נקי וניסה להרגע . היא ניגשה

אליו ושאלה אותו אם יש לו אש הוא הושיט לה מצת באדישות סיים את הסיגריה וחזר למשרד . היא חיפשה אותו

להחזיר לו את המצת אך הוא נעלם והיא נשארה לחכות לחברה ולחפש את בעל המצת , החברה לא הגיע וגם

בעל המצת לא הופיע היא הלכה משם הביתה התיישבה הסתכלה על המצת והבחינה בכיתוב : " לגדי

באהבה אבא ואימא " היא הבינה שמצת כזאת שווה הרבה גם מבחינת עלות וגם מבחינת ערך סנטימנטלי

והחליטה שהיא מחזירה אותה בכל מחיר היא חזרה לשם למחרת וישבה שם שעות אך הוא לא הגיע ואף שכח

את המצת והיא חזרה לשם כל יום וישבה שם במשך שעות והוא לא הגיע ....

היא חיפשה אותו ושאלה עליו בכל מקום אך הוא נעלם כלא היה, אך כמו שנעלם כך הופיע שוב ....

יום אחד היא פוטרה מעבודתה שבה עבדה מעל שבע שנים והפיצויים איחרו לבוא היא החליטה ללכת לביה"מש

ושכרה עו"ד בשם גדי ברקוביץ´ כשהיא נכנסה למשרדו היא קפאה על מקומה כנשוכת נחש ועמדה כך במשך

דקות ספורות עד שהוא פתח ואמר : " כן במה אפשר לעזור....." וכל מה שיצא לה מהפה זה :"זה אתה "....

"מה אני " הוא שאל "כמה חיפשתי אותך " והוא לא הבין על מה היא מדברת ואז היא יצאה מההלם והוציאה

את המצת מהתיק ואמרה לו "קח זה שלך לא ?" הוא לקח מידה את המצת הניח אותה בכיסו באדישות

ואמר :"כן מה הסיבה לבואך " אך היא שכחה בכלל את המטרה שלשמה היא באה והמשיכה : "אתה לא יודע

מה עשיתי כדי למצוא אותך ולהחזיר לך את המצת ואפילו תודה אין "? הוא מלמל תודה ושוב רצה להמשיך

לטפל "בתיק" שלה אך היא קטעה אותו " חוצפן אני חשבתי שזה חשוב לך והתרוצצתי וזאת התודה"?

הוא אמר לה בערמומיות "תני לעזור לך בתיק שלך וזאת תהיה התודה שלי אלייך היא הנהנה כאות להסכמה

והתחילה לספר לו את המקרה הימים רצו ותוך כדי העבודה על התיק הם החלו להתאהב היא ניצחה במשפט

ודכהים היו צריכות להפרד אך הם המשיכו להפגש ......

כעבור שנה וחצי הם התחתנו למורת רוחם של הוריו שרצו קבנם המצליח יתחתן עם בת למשפחה עשירה

בחתונה נכחו כל המי ומי ודאגו לעקוץ את החתן והוריו על הזיווג ה"לא מוצלח" הזה הוא התעלם מהעקיצות

ונהנה מהחתונה וחשב לעצמו עוד מעט נהיה רק אני והיא ואז זה ייגמר אך בעצם שם הכל רק החל ...

תמיד באירועים חברתיים היו מעירים לו או להוריו על ה"אישה האלמונית" שהתחתנה איתו רק בגלל הכסף

הסיפור הקצין כאשר עברן חמש שנים ולא היו להם ילדים אז הוריו הצטרפו ל "חבורת המציקים" ולחו עליו לעזוב

אותה , אך הוא אהב אותה אהבה חזקה "כמו דלת שנסגרת לך על האצבע"... ולא היה מוכן לוותר אז הוא שכר

בקתה מבודדת בהרים בה יוכלו לחיות רחוק מכולם ...

אך הוריו חיפשו אחרי בנם יחידם ועשו הכל כדי למצוא אותו ולהחזיר אותו אל חיקם הם שכרו בלש פרטי כדי

שימצא אותו והוא מצא אותו והם החליטו לא לבקר אותו אלא לגרום לו לעזוב את אישתו ולחזור הביתה .

למרות שהיה בן ארבעים בשביל אימו עדיין היה בנה הקטן והיחיד. והרי ידוע שאהבת אם חזקה יותר מכל דבר

וכך היה היא החלה לשלוח לאישתו מכתבי אהבה בשם מעריץ אלמוני בתקווה שבנה ימצא את אחד מהם

ויחשוב שאישתו בוגדת בו .אך אישתו הייתה מטפלת הענייני הבית וקוראת את הדואר והייתה משמידה את

המכתבים ...

כעבור מספר חודשים ...

בוקר שטוף שמש האיר וגדי החליט שהוא רוצה לבלות קצת זמן עם אישתו הוא אמר לה בואי נלך לטייל קצת

היום ונשכח מהכל, הם יצאו לשדות ועשו שם פיקניק והעבירו יום רומנטי בחיק הטבע . בשעות הערב הם

חזרו הביתה ונעמי נכנסה ישר למיטה ואילו גדי מזג לעצמו כוס ויסקי והתיישב לשתות, בזווית עינו קלט על

השידה מכתב יוקרתי עם הדפסה של לב עליו הוא הרים עצמו מהכורסה וניגש לשידה הוא ראה שעל המכתב

כתוב באותיות זהב : "לנעמי באהבה ממעריץ אלמוני " הוא פתח במהירות את המכתב והחל לקרוא

אתמול היה יום קסום בשבילי ... האהבה איתך גרמה לי לרחף... תתקשרי כשבעלך ילך לעבודה יש לי מקום

מיוחד לקחת אותך........... הכוס נשמטה מידיו הוא החל להרגיש סחרחורת וחזר לספה התיישב ונרדם עד הבוקר

בבוקר הוא נזכר במה שקרא בלילה וניגש אל חדר השינה אך היא לא הייתה שם הוא התקשה לאמין שזה קורה לו

והחל לחשוב שכל מה שקרא במכתב נכון הוא התרוצץ בבית כמו אריה בכלוב ממאן להרגע מוזג לעצמו כוס ועוד

כוס של ויסקי כדי לברוח ממה שקרה .כעבור שעה קלה היא נעמדה בפתח הבית ואמרה : בוקר טוב קמת ?

רציתי להספיק להכין ארוחת בוקר לפני שתקום,בא שב בשולחן אני כבר מביאה לך משהו לשתות .

כבר שתיתי: ענה בעצבים את לא רואה ?הרים את כוס הוויסקי הריקה והטיח אותה ברצפה הכוס התנפצה לרסיסים

והיא שאלה אותו : מה קרה לך למה אתה שותה כל כך הרבה ? מה קרה לי ? מה קרה לי את שואלת וזרק לעברה

את המכתב איפה היית עכשיו ? איתו? זה מה שמגיע לה בתמורה לזה שעזבתי את משפחתי בשבילך? תעני לי...

היא ניסתה להסביר אבל לא ידעה איך כל הסימנים היו נגדה עכשיו היא הצטערה יותר מכל למה לא סיפרה לו על

המכתבים האלו ... כל מה שיצא לה מהפה היו גימגומים בודדים ... הוא לקח את בקבוק הוויסקי יצא מהבית וטרק

את הדלת היא דלקה בעקבותיו אך לא ראתה לאן פנה היא חזרה פנימה הליטה את ראשה בין שתי ידיה ובכתה...

הוא הסתובב שעות ברחובות ותהה למה עזב את הבית בגללה ? למה זה מגיע לו ? הוא החליט בליבו שהיום הוא

שם קץ לסיפור וחוזר להורים... הוא נכנס הביתה ומוצא אותו ריק כי היא יצאה לחפש אותו והוא היה בטח שהיא

עם ה"מעריץ האלמוני " והדם התחיל לעלות לו למוח הוא ישב מחוץ לבית עם סכין כדי "לגמור את הסיפור" ואיך

שהיא הגיעה הוא עצם עיניו בכאב ו......דקר אותה למוות. התקשר למשטרה והסגיר את עצמו...

אימו שחשה שאיבדה את בנה וגם גרמה לו סבל מיותר לא חידשה איתו את הקשר אפילו....

היום הוא בן אדם בין 66 בלי משפחה ובלי אישה ואפילו בלי ילדים יושב במקום שבו התחיל ובו הכל נגמר...

הוא החליט לשים קץ גם לחייו ....

מסקנה : אל תתן לתחושות של אחרים להוביל אותך....