השמים לא יפלו סינופסיס מאת : סויסה יעל© מקום הכתיבה – קרית אתא ינואר 2004 שירה בחורה דתייה בת 18 סיימה את לימודי התיכון באולפנת אפרת היא מגיעה לשירות לאומי בת"א במשרד הביטחון – אגף השיקום . היא נכנסת לדירת השירות ופוגשת לראשונה את חמש הבנות שאיתן היא אמורה להעביר שנה מחייה, הבנות יושבות בסלון ומציגות את עצמן: מיכל, עדי,ענבל, לירון ונעמה - כל הבנות גדולות ממנה בשנה, הן בעלות ניסיון וכבר גרו שנה מחוץ לבית, ורובם פחות דתיות ממנה, שירה חשה מאויימת מכך שהיא הנערה הצעירה ביותר, והחזקה ביותר מבחינה דתית. במהלך הישיבה מיכל תופסת פיקוד היא מעלה את השאלה האם יש בעיה עם עישון סיגריות בדירה שירה המומה מהשאלה ומתחמקת מתשובה כנה , לאחר מכן מיכל שואלת האם יפריע למשהי שבנים יכנסו ואו ישנו בדירה שירה מחליטה שזה כבר מוגזם היא קמה ואומרת להם שזה בכל זאת דירת שירות של בנות דתיות ושזה לא מקובל עליה , הבנות מבטלות אותה בטענה שהיא שנה ראשונה בשירות לאומי ותוך חודש היא תתפוס את הדברים אחרת. לאחר הישיבה שירה נסערת ומאוכזבת והיא מחליטה לנסוע למשרד להכיר מעט את הצוות והעבודה היא נכנסת למשרד, המאבטח מורה לה לעלות במעלית לקומה שלישית , דלת המעלית עומדת להסגר בשנייה האחרונה מספיקה שירה להיכנס למעלית שבתוכה יושב נכה על כיסא גלגלים ועל רגליו המשותקות יושבת ילדה כבת חמש , שירה מסתכלת בהלם על הנכה ועל הילדה , המעלית נעצרת שירה יוצאת ואחריה הנכה , שירה והנכה נכנסים למשרד,כששירה מתחילה להציג את עצמה בפני המזכירה הנכה מתחיל לצעוק ולבכות שאין לו כסף במה להאכיל את חמשת ילדיו המזכירה מנסה להרגיע אותו והוא דורש שהמנהלת תצא החוצה ותסביר לילדה הקטנה שלו למה אין לו כסף לקנות לה בגדים הילדה הקטנה מתחילה לבכות, והנכה מתחיל להתפרץ וזורק ניירות ותיקים משולחן המזכירה אחת החיילות מזמינה את המאבטח. שירה נבהלת מכל הסיטואציה ויוצאת החוצה בסערה. במסדרון היא נתקלת בלילך בת 40 עובדת המשרד האחראית על מחלקת הדיור, לילך שואלת אותה מי היא שירה מסבירה לה מי היא וכשהתחילו הצעקות היא נבהלה ולכן ברחה לילך לוקחת אותה לפינת הקפה ומבקשת ממנה לחכות שם. לאחר כמה דקות נכנסת לפינת הקפה חנה ,56, אישה אימהית וחמה, המזכירה של הלשכה היא מציגה את עצמה בפני שירה ומתנצלת על קבלת הפנים היא אוחזת בידה של שירה ומלווה אותה למשרד,לפתע נכנסת למשרד המנהלת תמר, 50, היא מציגה את עצמה לשירה ומציגה בפניה את החיילות שעומדות לעבוד איתה הבנות מסתכלות עליה במבט בוחן ואומרות שלום נימוסי , תמר המנהלת מסבירה לשירה שהיא מציבה אותה במחלקה של לילך, שזוהי מחלקת הדיור, העוסקת בתהליך השיקום של הנכים מבחינת מציאת פיתרון דיור, שירה יוצאת מהמשרד ונכנסת למשרד של לילך, לילך מסבירה בכלליות על העבודה כשלפתע נכנס לחדר מתן בחור בן 28 נאה מאוד, נכה צה"ל פגוע נפשית , מתן נראה מבולבל מאוד, הוא שואל את לילך מה שלומה, ומביא לה ערימה של מסמכים מבולגנים, לילך מרגיעה את מתן ומבקשת ממנו להשאיר את המסמכים אצל החיילת שיושבת בחדר הסמוך, מתן יוצא מהחדר ולילך מתחילה להסביר לשירה שמתן ,פגוע נפשית עקב התקלות עם מחבל שירה בו כ10 כדורים מתווך אפס, לילך משחררת את שירה ומבקשת ממנה להגיע למשרד מחר ב8:00 . שירה יוצאת מהמשרד ומגיעה לדירת השירות שלה אף אחת מהבנות איננה נמצאת בדירה ושירה מתקשרת לאמא שלה ומתחילה לבכות היא מספרת לה בקצרה שהיא בודדה בדירה , ועל ההיתקלות המפחידה עם הנכים , היא מספרת לה על הילדה המסכנה שבכתה כשאביה התחיל לצעוק . שירה שואלת את אמא שלה – למה אלוהים עשה את זה? למה הוא נתן לילדה הקטנה לסבול? אמא של שירה מרגיעה אותה, היא מעירה לה שהשאלה לא במקום וכבחורה דתייה היא אמורה לדעת שלכל דבר בעולם יש תכלית ומטרה . שירה הולכת לישון בהרגשת אכזבה מהיום הראשון שלה בשירות לאומי, בסביבות השעה 12:00 בלילה שירה שומעת רעשים מוזרים היא יוצאת מהחדר כאשר היא רואה בסלון הדירה את מיכל ועדי יושבות עם שני בנים על הספה הם מסתכלות במבוכה אחת על השניה ומציעות לשירה להצטרף אליהם , שירה ההמומה יוצאת מהסלון וחוזרת לחדרה היא שומעת את הבנות מצחקקות וקוראות לה "דוסה פלוצה" היא נכנסת למיטה ומתחילה לבכות . למחרת היא מגיעה למשרד היא הולכת ישירות למשרד שלה היא מתיישבת בשולחן לצד שימרית החיילת שמשרתת איתה, שימרית מתייחסת לשירה בנחמדות . מתן מגיע הוא נראה פחות מבולבל מאתמול הוא שואל את שירה מי היא, שירה מסבירה לו במבוכה. מתן יוצא לחדר של לילך , ברגע שמתן יוצא שימרית מרימה טלפון לחן החיילת השנייה והיא מספרת לה שמתן הגיע והוא כזה חמוד ושכדאי שתבוא לראות אותו. שירה שומעת את נוהל השיחה ושימרית מסבירה לה שמתן הוא מוכר על 100% נפש אבל בגלל שהוא כזה מיוחד כל הבנות במשרד מאוהבות בו , שירה מתעניינת ושואלת שאלות על מתן , שימרית מקניטה את שירה ואומרת שגם היא תתאהב במתן בקרוב זה קורה לכולן, שירה מגחכת וממשיכה בעבודה , לפתע נכנס נכה כבן 50 בגדיו בלויים ושערו פרוע הוא שואל את שימרית האם הגיעו תוצאות מהוועדה שימרית עונה לו שלא הוא מתרגז מקלל וצורח על שימרית שלה לא איכפת שילדיו ישנים בלי חימום ומתקלחים במים קרים בחורף היא בסך הכול חיילת שימרית מתעצבנת אך לא מגיבה והאיש מקלל אותה ומאחל לה שהלוואי ותסבול כמו שהוא וילדיו סובלים לפני שהוא יוצא הוא פונה לשירה ואומר לה איך בחורה דתייה כמוך יכולה להיות במקום שיש בו כ"כ הרבה רשעים ואם תוך יום אחד לא יגיעו התוצאות הוא יתאבד שימרית מגחכת לה ואומרת לנכה טוב אדון כהן אני אמסור זאת ללילך, ברגע שהנכה יוצא מהמשרד שירה פורצת בבכי שימרית לא מבינה למה היא בוכה היא מנסה להרגיע אותה ואז שירה מתחילה לשפוך את ליבה ולספר לה על האכזבה הגדולה שלה וכמה שהיא חשבה שהשנה הזאת הולכת להיות שונה ומרוממת מבחינה רוחנית כשבעצם הכול קורה בדיוק ההפך ממה שהיא ציפתה שימרית אומרת לה שהיא חיבת לתת לזה עוד צ'אנס ולא לוותר. שירה חוזרת לדירה היא מוצאת שם את מיכל יושבת מול הטלוויזיה מיכל קוראת לה ומבקשת לדבר איתה היא מבקשת ממנה סליחה על אתמול ועל זה שהם לא כיבדו את רצונה ושהיא באמת רוצה להכיר אותה ולהיות חברה שלה שירה מסכימה לפתוח דף חדש ומיכל מתחילה לספר לה שהיא מזכירה לה אותה בשנה השירות הראשונה מלאת אמונה ועקרונות , מיכל צוחקת ואומרת לה אני יכולה להבטיח לך שתוך חצי שנה איתי חצי מהעקרונות שלך כבר לא יהיו לך כ"כ חשובים , שירה עונה לה משום מה יש לי הרגשה שגם בלעדייך זה יקרה מיכל שואלת אותה למה היא התכוונה ושירה שואלת אותה עם דמעות בעניים איך זה יתכן שיש כ"כ הרבה נכי צה"ל ואיך אלוהים לא מרחם על הילדים הקטנים שלהם שסובלים כ"כ הרבה ?מיכל המומה מהתפרצות הפתאומית של שירה , מנסה להרגיע אותה ומציעה לה לבוא לסיבוב בעיר הם יוצאות מהדירה לכיוון הכביש כשלפתע מיכל מרימה את ידה ועוצרת טרמפ שירה לא מספיקה לשאול אותה מה היא עושה ומכונית עוצרת מיכל מדברת עם הנהג אוחזת בידה של שירה והם נכנסות למכונית הנהג מדבר עם מיכל ושואל אותה למה שירה נראית כ"כ בהלם מיכל עונה לו שהיא לא רגילה לחיי העיר הגדולה וזה השבוע הראשון שלה בת"א הוא מציע להם להצטרף אליו לקפה מיכל שואלת מי מזמין והוא אומר שבשמחה הוא יזמין אותם, מיכל מסתכלת על שירה האומללה ומחליטה לסרב הם יורדות מהטרמפ ברחוב קינג גורג מיכל מסבירה על ת"א מספרת לה על מקומות בילוי שכדאי לשירה לבקר בהם ,לפתע מיכל נכנסת לשביל שמוביל לסמטת השלושה, שירה שואלת אותה מה זה המקום הזה מיכל עונה לה זה המקום האידיאלי להירגע בו "הזולה של אנגלס" - באמצע ת"א פינה קטנה של תאילנד , מיכל נגשת לבאר מחבקת את הברמן ואת המלצרית מציגה בפניהם את שירה מיכל ושירה מתיישבות על אחת הספות המלצרית שואלת את מיכל כרגיל? מיכל עונה לה כן רק שהנרגילה תהיה קצת יותר חזקה היא פונה לשירה ומה את תרצי לשתות? אולי לאכול ? שירה מתעלמת מהשאלה ופונה למיכל יש כאן כשרות ? מיכל עונה לה אין תעודה אבל הם לא עובדים בשבת ואין להם בשרים , שירה מתלבטת לרגע ומבקשת פחית קולה המלצרית הולכת להביא את ההזמנה , מיכל אומרת לשירה את צריכה להשתחרר , נראה לך באמת שמה שחשוב לאלוהים זה אם הכוס עברה טבילה או אם הסכין נגעה בבשר ואח"כ בחלב, מה שחשוב לו יותר זה שנהיה אנשים טובים שנדע לאהוב אחד את השני וליהנות מהחיים המלצרית מגיעה עם ההזמנה נרגילה פחית קולה וכוס בירה , מיכל מתחילה לעשן מהנרגילה היא מציעה לשירה, שירה מסרבת מיכל שותה מהבירה ומציעה לשירה לשתות מיכל אומרת לה נו קצת אלכוהול אף פעם לא הרג איש זה רק ישחרר אותך ויכניס אותך לאווירה שירה שותה מעט והיא אומרת למיכל זה כ"כ לא טעים מיכל מגחכת היא נגשת לפתע לברמן וחוזרת עם כוס מלאה בנוזל ורדרד שירה שואלת אותה מה זה היא עונה לה זה משהו טעים שיעשה לך טוב זה נקרא "ואואו" אחלה קוקטיל שבעולם מיכל דוחפת לשירה את הקוקטיל היא לוגמת וזה באמת טעים לה שתי הבנות יושבות בשקט שותות, שירה אומרת למיכל שהראש שלה קצת מסתובב מיכל עונה לה זה בגלל האלכוהול ושתשתה יותר לאט ואז מיכל מציעה לה נרגילה שירה מהססת מיכל דוחפת לה את הצינור לידים ואומרת לה פשוט תשאפי כמה שיותר ותחזיקי את זה בפנים כשלא תוכלי יותר תוציאי החוצה שירה שואפת בהתחלה משתעלת ומנסה שוב ואח"כ מחייכת, מיכל אומרת לה נחמד נכון? שירה לא עונה רק מחייכת הבנות יוצאות מהפאב עולות על מונית שירה מניחה את ראשה על כתפה של מיכל ונרדמת. בבוקר שירה קמה, מסתכלת על השעון ומתחילה להילחץ היא מאחרת לעבודה היא יוצאת מהר מהדירה ומגיעה למשרד היא נכנסת פוגשת את לילך ומתחילה להתנצל, לילך מרגיעה אותה היא מתיישבת בשולחן לצד שימרית, כשלפתע היא מרגישה לא טוב היא אומרת לשימרית אני לא כ"כ חשה בטוב ופתאום יוצאת בריצה לשירותים שימרית רצה אחריה , שירה יוצאת מהשירותים שימרית שואלת אותה מה יש לה והיא מספרת לה על הנרגילה ואלכוהול , שימרית מציעה לשירה ללכת הביתה מוקדם יותר שירה מבקשת אישור מלילך לילך מסכימה ושירה יוצאת מהמשרד לכיוון הדירה כשלפתע היא שומעת צפירה מאחוריה היא מסתובבת ורואה את מתן קורא לה – שירה – היא מתקרבת למכוניתו והוא שואל אותה לשלומה ומדוע היא נוסעת בשעה כה מוקדמת הביתה, היא מספרת לו שהיא לא מרגישה בטוב הוא מציע לה טרמפ היא מהססת והוא מרגיע אותה אל תדאגי אני לא יאנוס אותך או משהו כזה , היא מחליטה לסוע איתו, היא נכנסת לאוטו ומכוונת את מתן לדירתה הוא מרגיש במבוכתה ומתחיל להסביר לה שהוא אולי פגוע נפשית אבל הוא לא חולה נפש ושיש הבדל עצום בין השתיים, היא אומרת לו שהיא לא מפחדת ממנו פשוט היא לא כ"כ מרגישה טוב והוא אומר לה כן נראה כאילו עבר עליך לילה קשה היא מחייכת במבוכה, יש שקט מביך, ואז מתן אומר לה תשמעי אני ממש ממש רעב בא לך לקפוץ איתי לבורקס של אמא זה ממש פה בסיבוב יש להם אחלה אוכל שבעולם ואגב זה גם כשר, שירה ההמומה מהזמנה של מתן לא עונה מתן אומר לה אל תדאגי אני יודע שאת חיילת ענייה אני מזמין ליתר דיוק משרד הביטחון משלם אבל למי איכפת שניהם פורצים בצחוק , שירה עונה לו שזה לא העניין פשוט היא חייבת לישון מתן מרגיע אותה שהוא אוכל ממש מהר ושהיא יכולה רק לשתות שירה מרגישה לא נעים ומסכימה הם נכנסים למסעדה מתן מזמין בורקס ושירה מזמינה לשתות , מתן אומר לשירה שהיא מפסידה אחלה בורקס שבעולם ומציע לה ביס היא מסרבת בנימוס, ואז מתן שואל אותה בפתאומיות את באמת מאמינה שיש מישהו שם ? שירה לא מבינה את השאלה מתן מסביר את עצמו , אלוהים באמת נראה לך שהוא קיים?!?, שירה עונה לו כן, מתן עונה לה אני פעם האמנתי לא הייתי דתי אבל האמנתי אחרי שיורים בך כ"כ הרבה כדורים ואתה מתחיל לחיות חיי נכה אתה מפסיק להאמין שירה המומה ועונה לו למה זה לא אמור להיות ההפך אלוהים הציל אותך?? מתן עונה לה תאמיני לי החלק הכי קל מאז שנפצעתי היה לשכב שלושה חודשים בקומה , מהיום שהתעוררתי אני יותר מת מאשר חי שירה המומה מגילוי הלב של מתן , מתן מבין ששירה נבוכה ואומר לה אל תדאגי אני לא בדיכאון או משהו כזה, בשביל זה אני לוקח פרוזאק שניהם צוחקים, מתן מבין ששירה רוצה ללכת הם נכנסים למכונית ונוסעים הם מגיעים לדירה, שירה באה לצאת מהמכונית ואז מתן אומר לה את יודעת יש בך משהו נורא תמים שגורם לאנשים לרצות לנפץ לך את התמימות הזאת, שירה המומה מדברי מתן היא ממלמלת תודה ויוצאת מהמכונית היא פותחת את דלת הדירה, כשלפתע מתן יוצא מהרכב ובא לקראתה היא נבהלת מכך , מתן חש בזה ואומר לה תראי את לא צריכה לפחד ממני ,ואז מתן שואל אותה אם היא רוצה להיפגש איתו היום ב10 היא המומה ומתן אומר לה אם את לא עונה אני מניח שזה כן, שירה לא מספיקה להגיד לא ומתן מסתובב ללכת ואומר לה נפגש ב10 שירה ההמומה עולה לדירה היא פוגשת את מיכל, מיכל שואלת אותה מה היא עושה כ"כ מוקדם בדירה היא מספרת לה שהיא לא הרגישה טוב , מיכל אומרת לה שתכנס למיטה והיא תביא לה לשתות משהו חם שירה נכנסת ומחכה למיכל ,ואז היא מספרת לה על מתן ושהיא לא בטוחה מה נסגר בסוף אבל נראה לה שהם יוצאים, מיכל צוחקת על התמימות של שירה והיא אומרת לה שכדאי שתלך לישון כי יש לה לילה ארוך . שירה מתעוררת מהשינה היא מסתכלת על השעון וקופצת מהמיטה יוצאת לסלון פוגשת את מיכל , מיכל שואלת אותה אם היא מוכנה לפגישה עם מתן ושירה עונה שהיא תזרוק עליה משהו, מיכל מסתכלת עליה, לוקחת אותה לחדרה ומתחילה להתאים לה בגדים היא מראה לשירה זוג מכנסים, שירה מבטלת אותה בהחלטיות, שירה שואלת מה רע בבגדים שלה ומיכל עונה שהם דוסים מידי, לבסוף היא מראה לשירה בגד שמוצא חן בעיניה ואז מיכל מתחילה לאפר את שירה, שירה שמעולם לא התאפרה נבוכה ושואלת האם זה הכרחי? מיכל מגחכת. מתן מגיע שירה יורדת למטה היא מרגישה מגוחכת עם כל האיפור והבגדים ובלי שמיכל תשים לב היא מורידה את האודם הצעקני מידי לטעמה, היא נכנסת לאוטו של מתן, מתן מתקרב לתת לה נשיקה בלחי היא מתרחקת והם נוסעים , במהלך הנסיעה הם לא מדברים ויש שקט מביך, הם יורדים בבית קפה ומתן ושירה מזמינים קפה ומתן מתחיל לשאול אותה על היישוב על החיים כדתייה, שירה נבוכה מהחקירה, ומתן חש בזה ומבטיח שהוא יספר לה איך זה להיות נכה שירה מספרת לו מעט ואז מתן מתחיל לספר לה שהוא נפצע בהיתקלות ושמחבל ירה בו 10 כדורים מתווך 0 ושברגע שיורים בך כ"כ הרבה כדורים ואתה הופך להיות מסננת אתה כבר לא מרגיש שכואב ורק קר לך בטירוף אבל זה החלק הקל והחלק היותר קשה זה לשרוד אחרי שמחבל ירה בך כ"כ הרבה יריות שירה שואלת האם הוא סובל מכאבים פיזיים מתן חושב שנייה ואומר לא הכאבים פיזיים הם בכלל לא נוראים כמו כל השאר שירה שואלת אותו מה זה השאר ומתן מתחיל להילחץ ומשנה נושא הם ממשיכים את הערב בלא לדבר שוב על נושא הדת או נושא הנכות שניהם נהנים מאוד הם יוצאים מהמסעדה ומתן לוקח את שירה לדירה, שירה באה לצאת מהרכב של מתן כשלפתע מתן אוחז בידה ואומר לה שהוא ממש נהנה הערב ושהוא ישמח לפגוש אותה שוב שירה נבוכה ואומרת למתן שהוא יודע שהיא דתייה ושקשר בניהם עלול להיות מאוד בעייתי מתן מרגיע אותה שהוא לא ממהר להתחתן ובסך הכול הוא רוצה לנסות להיות ידיד שלה שירה מחייכת יוצאת מהרכב ומתן מבטיח להתקשר . שירה נכנסת לדירה היא פוגשת את מיכל , מיכל מתחילה לתחקר אותה ומרגיע אותה שכלום לא קרה בינה לבין מתן והולכת לישון. שירה נוסעת למשרד היא נכנסת פוגשת את שימרית והיא מתחילה לספר לה על מתן שימרית מקניטה אותה ואומרת לה שבטח היום כשמתן יגיע היא תקבל יחס מועדף , לאחר זמן מה מתן מגיע ממלמל שלום חטוף לבנות ונכנס למשרד של לילך שימרית מסתכלת על שירה הנבוכה מחוסר היחס כשלפתע מתן מתחיל לצרוח שימרית מזמינה את המאבטח והוא נכנס ולוקח את מתן בכוח ומוציא אותו מהמשרד החוצה שירה שרואה זאת יוצאת אחריו היא מסתכלת על מתן מהצד והיא רואה אותו בוכה כשהוא קולט אותה מסתכלת הוא מתחיל לצעוק לעברה על מה את מסתכלת תכנסי פנימה ותגידי ללילך שאני מתפרק פה שירה ההמומה נכנסת למשרדה של לילך וצועקת לה שמתן במצב קשה לילך מסתכלת עליה ולא אומרת דבר שירה מתחילה לבכות לילך קמה ומחבקת אותה ומנסה להרגיע אותה , לילך שואלת אותה אם נכונה השמועה שהיא ומתן יצאו ביחד שירה עונה לה שכן לילך מציעה לשירה לסיים את הקשר היא מסבירה לה את ההשלכות של קשר עם נכה צה"ל , היא מסבירה לה שהיא כרגע לא רואה את זה והיא אולי כרגע מרחמת על מתן אבל היא עלולה להתאהב בו אבל לא תמיד האהבה מנצחת ובמקרה שלה האהבה תפסיד ומי שהכי יפגע מהקשר זאת היא, שירה יוצאת מהחדר היא פוגשת את שימרית והיא מתחלה לצעוק עליה על כך שסיפרה ללילך על זה שהיא נפגשה עם מתן שימרית אומרת לה שהיא לא אמרה כלום וששמועות במשרד הזה מתפרסמות מהר שימרית שואלת את שירה אם היא רוצה ללכת לקנות אוכל שירה לא עונה והולכת בשקט אחרי שימרית, בחוץ שימרית רואה את מתן יושב על המדרכה בוכה היא מצביעה עליו ושירה נגשת אליו ומתיישבת לידו ומתן שקולט אותה מחבק אותה בפתאומיות ובחוזקה שירה המומה מסמנת לשימרית שהיא יכולה ללכת , שירה שואלת מה קרה ומתן מתחיל לבכות ולהגיד לה שהוא לא יכול יותר להתמודד שירה שואלת עם מה הוא לא יכולה להתמודד ? ומתן לא מגיב קם נכנס לאוטו והולך בלי להגיד דבר, שירה מספרת לשימרית על השיחה המוזרה שימרית מחייכת ואמרת לה שאין מה לעשות אלא הם חולי הנפש. בערב שירה מגיעה לדירה ומתן מחכה לה בכניסה היא נבהלת ושואלת אותו מה הוא עושה שם הוא מתחיל לבכות ואומר לה שהוא מפחד, שירה שואלת ממה? ומתן לא עונה הוא רק ממלמל חצאי דברים שירה מנסה להרגיע אותו עד שהוא מפסיק לבכות ואז נוסע , היא עולה לדירה ופוגשת את מיכל היא מספרת לה כל מה שעבר עליה היום עם מתן , מיכל אומרת לה שלפי דעתה עליה להתנתק ממתן ושואלת אותה אם היא רוצה להישאר איתה שבת בדירה , שירה אומרת לה בתנאי שנעשה קידוש מיכל מחייכת ואומרת לה שקידוש הם בטוח יעשו, שירה מתקשרת לאמא שלה ומודיעה לה שהיא נשארת שבת בדירה היא מספרת לה על השירות ושהיא בחיים לא חשבה שאנשים מגיעים לרמות כאלה של סבל אמא שלה מנחמת אותה. בערב מיכל מציעה לשירה לצאת להסתובב קצת כי מחר יום שישי אין עבודה ואפשר לחזור מאוחר, שירה מסכימה והם הולכות להתארגן ליציאה , הבנות יוצאות ותופסות טרמפ לרחוב אלנבי , הם יורדות מהטרמפ מיכל מובילה ושירה הולכת אחריה הם נעמדות בתור לכניסה של מועדון מיכל פונה לשירה ושואלת אותה אם יש לה בעיה להיכנס למקום כזה שירה מגמגמת והדור מאן מכניס אותם מיכל מסתכלת על שירה שחטפה הלם תרבות ושואלת אותה אם היא רוצה לשתות משהו היא עונה שלא ומיכל פוגשת ידיד ומתחילה לרקוד איתו ושירה מסתובבת בין כל האנשים לפתע ניגש אליה בחור ושואל אותה אם היא רוצה לרקוד היא עונה שלא כשלפתע היא מרגישה שמישהו אוחז בידה היא מסתובבת ורואה את מיכל , מיכל גוררת אותה לצד ושואלת אותה אם היא מסתדרת, ושלא תתרחק ממנה יותר מידי. ואז מיכל גוררת את שירה לרחבת הריקודים ופתאום שירה מתחילה לרקוד בטירוף חושים מיכל ההמומה קלות זורמת יחד עם שירה, כעבור שעה הם יוצאות מהמועדון הם הולכות לכיוון קינג' גורג' הם נכנסות לזולה של אנג'לס מזמינות נרגילה ושתייה ומתחילות לעשן כשלפתע מיכל מתקרבת לשירה ושואלת אותה אם היא נהנת? שירה צוחקת מיכל שואלת אותה למה היא צוחקת היא עונה לה כי הייתי בטוחה שאת באה לנשק אותי מיכל צוחקת ואומרת לה את ממש מסטולה אחותי, בואי נקח אותך נלך לישון הם יוצאות ומיכל אומרת לה אל תדאגי מחר אחרי הקידוש את ממש הולכת להנות, שירה אומרת לה מה על מה את מדברת ? מיכל לא עונה הם נכנסות למונית ונוסעות לדירה בשקט והולכות לישון . יום שישי בצהרים מיכל מעירה את שירה ואומרת לה שצריך ללכת לעשות קניות לשבת בשוק הבנות יוצאות ומסתובבות בשוק הכרמל ובאזור ת"א הם עושות קניות כשלפתע שירה שמה לב ששבת נכנסה היא אומרת למיכל ששבת נכנסת עוד כמה דקות מיכל מרגיע את שירה והם עוצרות מונית ונוסעות לדירה הם נכנסות לדירה ומיכל מתחילה להכין אוכל לשבת שירה לחוצה מכך שהיא חיללה שבת היא לוקחת סידור ומתחילה להתפלל ערבית של שבת, ובעודה מתפללת היא מתחילה לבכות מיכל מצטרפת אליה ומחבקת אותה היא מרגיעה אותה ואומרת לה, את כזאת צדיקה, הנה חיללת שבת והשמיים לא נפלו והחיים ממשיכים זה לא כזה נורא... אגב תגידי דיברת עם מתן ? שירה עונה לה שכן ושאולי הוא יבוא הבנות עושות קידוש ואוכלות ארוחת ערב כשלפתע יש דפיקה בדלת מתן נכנס והוא שואל את שירה אם הם יכולים לדבר ביחידות היא עונה לו שכן והם נכנסים לחדר שלה הוא מתחיל להתנצל ושירה מרגיע אותו שזה בסדר הוא מתקרב לנשק אותה והיא מסיטה את הראש מתן מתחיל להתנצל והוא אומר לה את לא יודעת מה את עושה לי אני ממש מחבב אותך ואני מבין שאת דתייה אבל בכל זאת אני בטוח שגם את רוצה .. מיכל נכנסת לחדר ושואלת אותם אם הם רוצים לשתות מתן אומר שלא ושהוא עוד רוצה לצאת היום והוא ממש ישמח אם הם יצטרפו אליו, מיכל אומרת למתן שישאיר אותה לבד עם שירה מתן יוצא ומיכל שואלת אותה אם היא רוצה לצאת היא עונה לה שהיא רוצה אבל שבת היום מיכל מסתכלת עליה ואומרת לה תראי כבר חיללת שבת אז מה זה משנה ? שירה מגחכת ואומרת לה את מקלקלת אותי, מיכל אומרת לה יופי זה אומר שנוסעים מיכל צועקת למתן - מתן יוצאים- מתן נכנס לחדר ואומר לשירה את בטוחה שזה מה שאת רוצה? היא אומרת לו לא בטוחה בכלום אבל חפיף לפחות נהנה, הם יוצאים מהדירה מתן ושירה נכנסים לאוטו ,ומחכים שמיכל תרד, מתן מתקרב לנשק את שירה היא מניחה לו לנשק אותה ואז מיכל מגיעה הם נכנסים לרכב ומתחילים לסוע ,הם מגיעים לאיזור התחנה המרכזית מתן מניח את ידו על ראשה של שירה ומסתכל עליה ארוכות, כשלפתע הוא שומע את מיכל צועקת לו מתן הכביש, הוא בולם את הרכב בחוזקה, אבל זה מאוחר מידי המשאית כבר נכנסה בהם. מתן ומיכל יוצאים מהרכב ומתחילים לקרא לשירה שתצא, היא לא מגיבה, מתן מנסה למשוך את שירה בכוח עד שהאמבולנסים והמשטרה מגיעים, הם מחלצים את שירה, העניים שלה פתוחות, הפרמדיק ניגש למיכל ומתן ואומר להם, מצטער, כשהגענו היא כבר הייתה מתה, מיכל מתחילה לבכות ולצעוק אני אמרתי לה שהשמים לא יפלו..... (לס.א האיכותית תודה על ההשראה)