ממש כואב לי עכשיו בצד שמאל של החזה. זו לא פעם ראשונה שזה ככה, ובטח גם לא תהיה הפעם האחרונה. סתם איזה שריר תפוס. נדמה לי שאם הייתי בכושר טוב יותר זה לא היה קורה כ"כ הרבה פעמים, וגם היה משתחרר יותר בקלות. …קדימה-אחורה, קדימה-אחורה… שמעתי לאחרונה שאיזה סופר מת בגיל 44 מהתקף לב. סתם כך, באמצע החיים. התקף לב מגיע בגלל חסימות שנוצרות בעורקים, עודף שומנים וכאלה. אני רק מקווה שזה לא מה שגורם לכאבים שלי בחזה, שם באזור הלב. לא, לא נראה לי. אני סתם פראנואיד. …קדימה-אחורה, קדימה-אחורה… כאב לב. אם כבר יש לי כזה, זה בגלל הבחור הזה מהסניף שקפץ לפני שנה לתוך בריכת המשושים, קיבל מכה בראש ומת. סתם, פשוט מת סתם. אפילו אי אפשר לומר שידע שזה מסוכן, כמו שחיילים או מתנחלים יכולים לומר. כל כך מיותר. …קדימה-אחורה, קדימה-אחורה… הייתי בעצמי במשושים כמה פעמים, אבל אף פעם לא עשיתי משהו כה טיפשי. בכלל לא עשיתי יותר מדי דברים נמהרים. אולי הפעם הזאת שבה הלכנו כל החבר'ה לטיול וכמעט נתקענו שם באמצע הנחל בחושך. וואו, זו היתה חוויה שאני לא אשכח לעולם. צחי אמר שהוא היה שם פעם ואנחנו המשכנו אחריו, כי חשבנו שאפשר תמיד להמשיך בנחל ולהגיע לסוף. מי חשב שהדרך תהיה עמוסה פטלים קוצניים ושהיא גם תהיה חסומה בשלב מסויים? בסוף יצאנו מהנחל והמשכנו על גב ההר, אבל היה די מפחיד. לפחות בשבילי. …קדימה-אחורה, קדימה-אחורה… מעניין לאן אני אטייל בבין הזמנים הקרוב. אני אפילו לא יודע אם אני אהיה בארץ או בחו"ל, ואם אני אסע לבד או יחד עם מישהו. גם לא החלטתי אם בכלל אני אטוס, כי יש לי מילואים עוד מעט. …קדימה-אחורה, קדימה-אחורה… מילואים, ממש באמצע זמן אלול, ככה עד יום כיפור. לפחות זה לא יוצא באמצע הסימסטר או משהו. אני מקווה ששנה הבאה באוניברסיטה יהיה בסדר. אני אהיה בירושלים, כך שאני אהיה קרוב לכל מיני קרובים וחברים שלי. חבר'ה שאני מכיר מירושלים… ירושלים… "ולירושלים עירך ברחמים תשוב- " באסה! שוב ריחפתי בתפילה!