בס"ד במפקדת המח, התכוננו למבצע נועז. היה זה מבצע חשוב, הכרוך בסכנות מרובות ומכשולים רבים עמדו בדרכו. על המטה הכללי היה לתכנן היטב את המבצע על מנת שלא לפול באחת המלכודות הרבות הטמונות בדרך. מטרת המבצע: חדירה אל חדרי הלב הנסתרים וגילוי הרצון הכמוס ביותר שלו. שם המבצע: "גילוי לב" אך כפי שכבר אמרנו, בדרך אל המטרה עמדו מכשולים רבים. מכשלונות קודמים למדו אנשי המטכ"ל על כמה מהמכשולים: 1} לפעמים הרצון שבלב כל כך נסתר, שהאדם חושב שהוא רוצה דבר אחד כשלמעשה הוא רוצה דבר אחר. 2} לפעמים הלה נבהל מהרצון של עצמו (איך יתכן שאני רוצה דבר כל כך נורא\גדול\יפה וכדומה, ומחליט להחניק את הרצון. 3} לפעמים הרצון חמקמק ומתחלף. ועוד כל מני בעיות שקצרה היריעה (והידיעה) מלפרטן. אשר על כן התכוננו אנשי המטכ"ל היטב למבצע זה. את מיטב החיילים בחרו לשם כך. אמנו אותם למצבים הכי קשים. הכינו אותם לכל מצב אפשרי. לבסוף, הגיע עת ביצוע הפעולה. בשעת לילה מאוחרת, יצאה קבוצה של חיילים לכיוון הלב. בהגיע הפקודה, הם פרצו את תוך הלב. לאחר כמה שבועות של קרבות, הצליחו החיילים לחדור אל החדר הסודי ביותר של הלב. הידיעה הגיעה במהירו אל ראש המטה הכללי של המח. הוא הובא אל החדר הסודי בדחיפות, וביקש לשמוע מה היו התגליות. הכניסו אותו אל תוך החדר הסודי, ושם הוא ראה אדם, שיושב לו על כיסא ומתרכז. "שלום" אמר מפקד המוח. "שלום לך, עם מי יש לי הכבוד?" ענה ושאל האיש. "אני ראש המטה הכללי של המוח. באתי לכאן כדי לברר את הרצון הכמוס ביותר של הלב. ומי אתה?" "התפקיד שלי בלב מקביל בערך לתפקיד שלך במוח, אבל חוששני שגם אני מנסה כבר זמן רב לברר את הרצון הזה שהזכרת, ללא הצלחה." "מה כוונתך, האם אפילו אתה לא יודע מה הלב באמת רוצה?" "כן. בדיוק כך." "אם כן איך יתכן שהלב רוצה כל הזמן, וכולנו 'מסתובבים סביבו' כדי למלא את כל משאלות ליבו, אהה, משאלותיו כמובן, הוא בעצמו הלב." "עכשיו נתת לי רעיון! יתכן שגם ללב יש מקום שממנו הוא שואב את רצונותיו, מעין לב משלו!" "מה?! ללב יש לב? איך זה יתכן?" "אולי יש משהו אחר, מעין פקודה עליונה, שהיא זו שמובילה אתץ הלב לרצות כל כך הרבה דברים בלי לדעת מה בעצם הוא רוצה." וכך למעשה, נתגלתה האמת המסתורית על הלב. (לפחות משהו ממנה)