אהלן. יש לי בגרות באזרחות מחר. המתכונת שלי הייתה לפני שבועיים. יום לפני המתכונת, ברגע שבו פתחתי את הספר, שמעתי שהיה פיגוע בירושליים. סגרתי את הספר בתסכול, והתיישבתי למול הטלויזיה למשך 4 שעות. מכירים את מילות השיר- "וואו... איזה אבסורד... אותו מקרר עם גישה כ"כ שונה....". הרגשתי כ"כ מטומטמת שאני לומדת למתכונת הזאת, כי במילא אף אחד במדינה הזאת לא אוכף את החוקים. זוהי מדינה דמוקרטית. פלורליזם. חסינות. זכויות האדם. אבל האם מישהו באמת שם לבו לעקרונות המשטר הדמוקרטי?. זכות לחיים פירושו שלכל אדם באשר הוא אדם, יש זכות לחיות. במדינה שלנו יש זכות להרוג. כמעט כל יום צץ מחבל אחד או אחר שהורגים בנו ללא הרף. עד מתי?!. עד מתי נשב בחיבוק ידיים?!?. זכותנו הטבעית כבני אדם לחיות את חיינו בשקט. ללא פחד שבכל פעם שאני נוסעת באוטובוס, אולי ההוא עם התיק הגדול מחבל, או שההוא עם המעיל העבה ביום קיץ חם הוא איזה אחמד מטורף.... די!. נמאס לי. אני לא רוצה לשמוע יותר על מדינה דמוקרטית. כי אף אחד במדינה הזאת לא שם קצוץ. זכות לחיים?. גם כן... בתורה כתוב 'הקם להרגך השכם להרגו'. ואז, כאשר המדינה נוקטת אמצעים סופכלסוף, אז יפי נפש שמאלנים מגנים את מדיניות החיסולים. תבינו- זה או הם או אנחנו. נקודה. אין להם שום עיקרון בחיים חוץ מלהרוג. השנאה היא המוקד העיקרי בחייהם. תתעוררו!!!!!!!. תודה על ההקשבה. אני מצפה לתגובות. :)