בס"ד, אתם מכירים את הריק הקיומי שהדברים הקיימים מזמנים לכם?לבטח כולכם חוויתם את המסע אל עבר האחת...(או האחד...)הדרכים הן רבות,השיטות מגוונות ,אבל איך להגיד את זה...משהו תקוע! בטח רבים מכותבי (או יוצריי בשביל הפוזה) של המקום הזה חווה את ה"עינוי" שבא בעקבות המסע הזה,שעות מול הצ'אט,שעות מול אתרי שידוכים למינהם,שעות בטלפונים בין מועמדים פוטנציאליים,הזעקת הדודה -דוד-חברים למשימה,אבל כלום...כולם אומרים ,נו מתי?אבל לך תסביר שמשהו דפוק בשיטה(או במועמד?)ניקח את הצ'אט כמיקרו ,שיחה ממוצעת: שלום:) שלום וברכה:)(חיוכים במקור) בן כמה?(פתיחה לשאלון הבנאלי) בן ** מה עושה בחיים? אני לומד מה לומד? תראי,תקשיבי,תביני..אני לומד בישיבה..(לעולם אל תגיד את זה-עיצה לבינ"ש המצוי) אתה לומד בישיבה?הסדר?שחורה(רחמנא ליצלן)? אני לומד בישיבה גבוהה... וואוו.. טוב תקשיבי..מותר גם לי לשאול שאלות? בטח! מחכך ידיי בהנאה...מה גילך?מהיכן?מה עושה?דתיה?כמה דתיה?(משתדל לחסוך בדיו) אז תקשיב..אני..אני..אני..אני..ובנוסף אני גם יפה! וואי אני מתמוגג..גם חכמה?גם יפה?וגם דתיה? תגידי...מה את מחפשת? תראה..קצת קשה לי שאתה לומד בישיבה.. ואני כבר מתחיל להבחין באותם משפטים מוכרים,לך לעבוד!!...(שיחה שיגרתית בצ'אט) ואז כשהמחשב נכבה אני מתמלא ברחמים עצמיים,אני צ'אט?ואתם מכירים את ההרגשה המלוכלכת?בקיצור..צ'אט! עכשיו יש גם את הסגנון של חברים שמכירים לחברים(נוסח חבר מביא חבר)כמו הדוגמא הבאה..מגיע יונתן מציע מישהי..ואני שואל..איך זה ואיך ההוא?בקיצור משתכנע.. ואז מגיע למפגש..מה אגיד לכם..שומו שמיים ותרעד הארץ..מילא מראה חיצוני אבל כמויות הטיפשות יכולות להתחרות עם אחד העם1 נו לוגם את המיץ מתוך נימוס..משתדל להפגין את החיוך הידוע לשימצה...נע כמו בסרט..אורז ויאללה ביי... ואחרונה חביבה עליי היא השיטה של להראות(זה שיטת השיווק המודרנית)זה בדרך כלל מתרחש בשיעורים של רב כזה או אחר,אתה מגיע תוך ידיעה ששם בשורה השני'ה יושבות הבנות,העין עפה מידי פעם אחורה מחפשת קשר עין..ומיד אתה רואה שורה של עיניים עטות אחריך..קצת מבוהל ..קצת מפוחד...ניגמרת ההרצאה ואז מגיעות הפניות..אתה מבוייש במקצת..נו ניתן צ'אנס..אבל..אבל..נו סוף ידוע.. זהו מה אגיד לכם..כולה איש ואישה..כולה שניים..